1907 Fenerbahçe’de Hareketli Günler

820

Türkiye’nin köklü spor markalarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübünün e-spor branşı olan 1907 Fenerbahçe, iki sene önce League of Legends sahnesinde yerini almış, son Yaz Mevsimi Finalinde şampiyon olarak 2017 Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanmıştı. Ne var ki o tarihten bu yana işlerin pek yolunda gitmediği kulüpte hareketli bir transfer dönemi başladı.

1907 Fenerbahçe’de Hareketli Günler - ProGamerTR

CHASER’IN AYRILIŞI

Profesyonel kariyerine 2013 yılında Güney Kore liginin Jin Air Wings takımında başlayan Lee “Chaser” Sang-hyun, 2017 yılının sonunda, o yıl içerisinde ormancı rolünde büyük talihsizlikler yaşayan 1907 Fenerbahçe kadrosuna dahil olmuştu. Chaser başarılı bir Kış Mevsimi geçirmesine rağmen takımını çeyrek finalden yukarıya taşıyamadı. Kulübün formasını kısa bir süreliğine giymiş olsa da taraftarların gönlünde taht kurmayı başaran Güney Koreli oyuncunun kariyerine hangi ülkede devam edeceği açıklanmadı.

İKİNCİ DESTEK ONLY35

1907 Fenerbahçe’de Hareketli Günler - ProGamerTR

Chaser ile yollarını ayıran kulübün radarını ormancı oyunculara döndürmesi beklenirken, hemen ertesi gün duyurulan destek oyuncusu Emin “Only35” Aydın transferi büyük bir sürpriz etkisi yarattı. 18 yaşını geçtiğimiz haftalarda dolduran oyuncu yeni kulübünde Türkiye liginin en yetenekli oyuncularından biri olan Onur “Zergsting” Ünalan’ın yedeği olarak kendini geliştirme fırsatı yakalamış oldu.

Only35 Team Turquility ile başlayan e-spor kariyerine Oyun Hizmetleri takımı ile Yükselme Liginde devam etti. Braum gibi agresif ve dayanıklı şampiyonları tercih eden oyuncunun yeni takımında nasıl bir strateji izleyeceği ise büyük merak konusu.

MOVE GERİ DÖNÜYOR

Geçen sezon takımın ormancı görevini yüklenen Kang “Move” Min-su, Dünya Şampiyonasına vize sorunları sebebiyle katılamaması sonucu as oyunculuğu kaybetmiş ve birkaç ay sonra da takım ile yollarını ayırmak zorunda kalmıştı. 2017 Yaz Mevsimi Finallerinde kazanılan şampiyonlukta yüksek pay sahibi olan oyuncunun kulübe geri döndüğü açıklanınca taraftarda da büyük bir heyecan oluştu.

Sene başından beri eksikliği fazlaca hissedilen tecrübeli oyuncu, 1907 Fenerbahçe takımının mevcut taktik anlayışına son derece uygun bir profil çiziyor. Hali hazırda üç rolde de taşıyıcı bir tarz benimseyen oyunculara sahip takımda Move gibi işlevsel ve rotasyona yatkın bir ormancının, son dönemde yaşanan taktiksel sorunlara ilaç gibi gelmesi bekleniyor.

Yaz sezonu ve devamında gelecek olan Türkiye Büyük Finali; ülkemizi Dünya Şampiyonasında temsil edecek takımın belirlenmesi açısından önemli bir yere sahip. Ligin başlamasıyla eski gücüne geri dönen 1907 Fenerbahçe, kadrosunda önemli değişiklikler yapan Royal Bandits ve son şampiyon BAUSuperMassive arasında çekişmeli bir sezona tanıklık edeceğimizi şimdiden söyleyebiliriz.