3 aylık Xbox Live Gold alana 1,000 Fortnite V-Bucks hediye!

750

Microsoft, 1 Ekim tarihinden önce aboneliği sona eren veya yeni Xbox Live Gold aboneliği satın almak isteyen konsol sahiplerinin dikkatini çekecek yeni kampanyasını duyurdu. Buna göre 3 aylık Xbox Live Gold aboneliği, Fortnite’in oyun içi parası olan 1,000 V-Bucks ile birlikte sadece 10 dolar ücret karşılığında satılacak.

Belirlenen bu fiyat V-Bucks’ların tamamen bedavaya geleceğini gösteriyor. Normalde ayrı ayrı satın alacak olsalar oyuncuların 1,000 V-Bucks için de 10 dolar ücret ödemeleri gerekiyordu.

3 aylık Xbox Live Gold alana 1,000 Fortnite V-Bucks hediye! - ProGamerTR

Fortnite’de geçer akçe: V-Bucks

V-Bucks’lar popüler battle royale oyunu Fortnite’de geçen oyun içi paralar. Oyuncular başarıyla sona eren her bir oyunun ardından veya yeni Battle Pass savaşlarında seviye yükselttikten sonra bir miktar V-Bucks kazanabiliyorlar.

Keza oyuncuların gerçek dünya parası ödeyerek V-Bucks satın alma gibi bir imkânları da mevcut. Oyun içi karakterlerin özel kıyafetleri ve çeşitli silahlar da bu yolla elde edilebiliyor.

Xbox Live Gold ise Xbox One konsol sahipleri için opsiyonel olarak sunulan, zorunlu olmayan bir abonelik paketi. Satın alan kişiler Live Gold abonelerine özel içeriklerden faydalanabildikleri gibi, her ay belli başlı oyunları ücretsiz oynama fırsatını da yakalamış oluyorlar. Xbox Live Partileri’ne ücretsiz erişim ve multiplayer oyun deneyimi için Live Gold aboneliği şart. An itibariyle aboneliği ister 1 ay, isterseniz de 1 senelik satın alabilmeniz mümkün. Habere konu olan 3 aylık paket ise normalde 24.99 dolara satılıyordu.

3 aylık Xbox Live Gold alana 1,000 Fortnite V-Bucks hediye! - ProGamerTR

Gayet uygun bir teklif

Microsoft’un gerçekleştirdiği son kampanyada 24.99 dolar değerindeki 3 aylık Xbox Live Gold aboneliği sadece 9.99 dolara satılacak, üstelik alıcılara Fortnite içinde geçerli 1,000 V-Bucks ücretsiz hediye edilecek. Xbox Mağazası’nda kullanılabilen bir kod sayesinde bahsi geçen Fortnite parası oyuncuların hesabına hızılca tanımlanabilecek.

Kampanya şuan için hesap başına 1 kez satın alınabiliyor, kredi kartı kullanma zorunluluğu mevcut. Ayrıca 1 Ekim 2018 tarihinden önce aboneliğini iptal eden veya süresi dolduğu için sona eren Xbox Live Gold hesaplarını kapsıyor. ABD ve Avrupa ülkelerinin yanı sıra Türkiye’de de bahsi geçen kampanya aktif durumda ve 16 Aralık tarihine kadar devam edecek.