Ağustos ayının ücretsiz PlayStation Plus oyunları açıklandı

239

Ağustos ayı geldi çattı ve her ay olduğu gibi bu ay da Sony, PlayStation Plus abonelerinin beğenisine ücretsiz olarak sunulan oyunların listesini kamuoyuyla paylaştı. Yeni ayın başlangıcından birkaç gün önce netlik kazanan oyunların her biri Ağustos ayı içerisinde indirilebilir olacak. Her zaman olduğu gibi aboneliği devam eden kullanıcılar ek hiçbir ücret ödemeden bu yapımları kütüphanelerine ekleyebilecekler.

Kaliteli oyunlar yine PlayStation Plus listesinde

Listede yer alan oyunlara baktığımızda ise Sony’nin her kesime hitap edebilecek, çeşitli ve kaliteli yapımlardan yana tercih kullandığını görebiliyoruz. Karşımıza çıkacak ilk yapım ise WipEout Omega Koleksiyonu olarak belirlenmiş. Aslına bakılırsa WipEout serisi PlayStation’un ilk çıktığı günden beri bir şekilde hayatımızda yer etmeyi başarmış. Sony ise Ağustos ayında WipEout 2048 ve WipEout HD (HD Fury ek paketiyle birlikte) isimli yapımları birleştirerek tek paket haline getirmiş ve oyuncuların beğenisine sunmuş.

Eğer daha önce hiç WipEout serisindeki oyunlardan birini oynamadıysanız, çok eğlenceli bu yarış oyunuyla eğlenceli vakit geçireceğinizi söyleyebiliriz. Yer çekimine meydan okuyacağınız bu süper hızlı yarış oyununun bir diğer avantajı, birden farklı seviye ve bölüme ev sahipliği yapıyor oluşu. Keza farklı oyun modlarını dahi PlayStation VR üzerinden oynayabiliyor olmanız da ciddi bir avantaj.

Keskin nişancılık yeteneklerinizi konuşturun

Ağustos ayı listesinin ikinci oyunu olarak ise Sniper Elite 4 isimli yapım seçilmiş. WipEout’daki hızlı ve aksiyon dolu oyun akışının aksine Sniper Elite 4 daha ağır başlı, soğuk kanlı ve sakin oyunculara hitap edecek bir oyun. Yüksek derecede önem taşıyan düşman hedeflerini uzaktan keskin nişancı tüfeğiyle hedef alıp öldürmek gibi görevleri yerine getirmeniz gereken oyun, co-op modu sayesinde aynı anda iki veya dört oyuncuyla oynanabiliyor.

Düşman hattına sessizce sızma, kamufle olma ve strateji geliştirme gibi yeteneklerinizi konuşturabileceğiniz oyuna mutlaka bir şans vermeniz tavsiye edilir.

Yukarıda adı geçen her iki oyun da 6 Ağustos tarihi itibariyle PlayStation Plus’ta erişime açılacak. 2 Eylül tarihine kadar da oyunlar indirilebilecek. Bu, 5 Ağustos’a kadar Temmuz ayının ücretsiz PS Plus oyunları olan Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition ve Horizon Chase Turbo’yu indirebileceğiniz anlamına geliyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız