Assassin’s Creed hayranlarına kötü haber!

735

Video oyun endüstrisinin serencamına baktığımızda her sene bir yenisi çıkan serilerin eskisi kadar tutulmadığı çıkarımında bulunabiliriz. PES ve FIFA serisi bunun dışında tutulabilir, bir de Assasin’s Creed. Bugüne dek en çok satan oyun serilerinin başında gelen bu yapım, 2007’de çıkışını gerçekleştirdiği günden bu yana neredeyse her sene yeni bir oyunun tanıtımını gerçekleştiriyor. Ancak bugün elde ettiğimiz bir haber, Assasin’s Creed hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü önümüzdeki 2019 yılında yeni bir Assasin’s Creed oyunu piyasaya sürülmeyecek.

Assassin’s Creed hayranlarına kötü haber! - ProGamerTR

Kötü haberi Ubisoft’un CEO’su verdi

Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Gamescom etkinliğinde GameSpot muhabirlerine bir demeç veren Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, gelecek sene Assasin’s Creed serisine yeni bir oyunun dahil edilmeyeceği haberini paylaştı. Bilindiği üzere Ubisoft’taki deneyimli oyun geliştiricileri halihazırda Assassin’s Creed Odyssey üzerine çalışmalarını yürütüyor. Guillemot’un açıklamalarına göre bu yapım 2018 yılında çıkan Assassin’s Creed Origins’in devamı niteliğinde olacak.

Ayrıca Guillemot, Assasin’s Creed serisinde 2018 yılı içinde tanıtımını gerçekleştireceğimiz bir oyunumuz var. Ancak önümüzdeki yıl ufak DLC’lerin haricinde özgün bir Assasin’s yapımını çıkaramayacağız. Bunun sebebi personelimizin ayrı ayrı çalışıyor olması ve enerjilerini başka hiçbir projeye odaklamayışları. Bu yüzden 2019’da yeni bir oyunu maalesef çıkaramayacağız” değerlendirmesinde de bulundu.

Bu ilk kez olmuyor

Aslına bakılırsa bu bir ilk değil. Ubisoft, Assasin’s Creed serisinde daha önce de bir senelik ara vermişti. Fakat seriyi bir bütün olarak düşünürsek bu aralıkların çok nadir olduğu tarihlerin birbirinden çok da uzak olmadığı görülüyor.

En son 2016 yılında yeni bir oyun çıkmamıştı. Akabinde Assassin’s Creed Syndicate piyasaya sürüldü, bu oyunu da geçen yıl tanıtılan Origins takip etti. Bundan önce seriye verilen son aralık ise 2008 yılındaydı. Ubisoft o dönem orijinal Assassin’s Creed’i takip edecek yeni bir yapımı tanıtmamıştı.

Ubisoft yeni DLC’lerle çıkış yapabilir

2019 yılında özgün bir Assasin’s Creed oyununun çıkmayacak oluşu hayranları çok da karamsarlığa itmemeli. Çünkü Ubisoft tıpkı 2016’da Chronicles’te yaptığı gibi ek DLC’lerle Assanis’s Creed tutkunlarını oyundan mahrum etmemeyi planlıyor olabilir.