Call of Duty : Mobile’ın çıkış tarihi ve multiplayer modları belli oldu

243

2019 yılının ilk günlerinde Activision sürpriz bir duyuruya imza atarak Call of Duty ’nin yeni mobil oyununu görücüye çıkaracaklarını açıklamıştı. Şu son birkaç ayda da Activision’un gündeminde CoD: Mobile oyununun reklam ve tanıtım faaliyetlerinin büyük yer kapladığını söyleyebilmek mümkün. Öyle ki şuanda bile bazı ülkelerde çiçeği burnundaki bu yeni oyun oynanabiliyor. Ancak geniş ölçekte oyunun ne zaman kullanıma sunulacağı gizemini korumayı sürdürmüştü. Ta ki bugüne dek.

3 ülkede zaten oynanabiliyordu

Geldiğimiz noktada Activision, Call of Duty: Mobile oyununun çıkış tarihinin gelip çattığını resmen teyit etmiş bulunuyor. Buna göre geliştirme süreci PUBG’nin de üreticisi olan Çin menşeli Tencent tarafından yürütülen oyun 1 Ekim 2019’da görücüye çıkacak. Üstelik bu çıkış tarihi hem iOS, hem de Android sürümü için geçerli. Halihazırda Avustralya, Kanada ve Peru’da oynanabilen oyun dünyanın dört bir yanındaki birçok ülkede yaşayan mobil oyuncuların beğenisine sunulacak.

Oyun resmen çıktığı zaman ise adı anılan 3 ülkede yaşayan oyuncular ilerlemelerinden herhangi bir şey kaybetmeyecekler.

Elde ettiğimiz bilgiler ise Call of Duty: Mobile’in Ekim ayında iki farklı mod ile çıkış yapacağını gösteriyor. Bu modların ilki standart multiplayer modu olacak. Oyuncular için zengin özelleştirme seçeneklerinin bulunacağı bu mod çoğu noktada PUBG’yi andırmıyor değil.

Klasik CoD karakterleri de var

Serinin tutkunlarını sevindirecek bir diğer gelişme ise klasikleşen ve artık kült haline gelen bazı Call of Duty karakterlerinin bu yeni mobil oyunda da karşımıza çıkacak oluşu. Aralarında John “Soap” MacTavish, Simon “Ghost” Riley ve Alex Mason’ın da bulunduğu bu karakterler oyuncular tarafından yönetilebilecek. Standart multiplayer modunda ise Team Deathmatch, Domination, Search & Destroy, Gun Game ve Frontline olmak üzere çeşitli seçenekler oyunculara sunulacak.

Battle royale modu unutulmadı

Son dönemin yükselen furyası battle royale konsepti de Call of Duty: Mobile’da karşımıza çıkacak. Activision’un açıklaması bu modun aynı anda 100 oyuncuya kadar destekleyebileceği yönünde. Kullanılabilecek onlarca farklı silah, skin ve araba da oyuncuları karşılıyor olacak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız