Celeste oyunu Epic Store’da ücretsiz oldu!

71

Dijital oyun mağazaları yeni yıla sayılı günlerin kaldığı şu aralar sık sık kampanyalar düzenleyerek takipçilerine ücretsiz oyun dağıtmayı sürdürüyor. Özellikle Steam’in domine ettiği pazardan pay kapmaya çalışan Epic Games Store’un bu noktada çok cömert davrandığını söyleyebilmek mümkün.

Öyle ki mağaza, üye kabul etmeye başladığı günden bu yana defalarca kaliteli birçok yapımı ücretsiz olarak dağıttı. Fortnite’in de yapımcısı olan Epic’in gücünü arkasına alan platformun son hamlesi ise 2018’in en iyi bağımsız oyunları arasında gösterilen Celeste’i kullanıcılarının beğenisine sunmak oldu.

Eleştirmenlerden geçer not almıştı

24 Aralık tarihinden itibaren ücretsiz indirilebilecek olan Celeste, farklı oyun bloglarındaki eleştirmen ve editörlerden geçer not almayı başarmasıyla biliniyor. Biz de bu platform oyununu 100 üzerinden 80 puanla değerlendirebiliriz. Genç bir kızı yönlendirdiğimiz oyunda amacımız kahramanımızın Celeste Dağı’nın tepesine ulaşmasını sağlamak. Tabii bu yol engebeli ve düşmanlarla dolu olduğu için oyunun biraz zorlayıcı olduğu söylenebilir.

Engellerin üzerinden atlamak, zorlu bulmacaları çözmek, kilitli kapıların anahtarlarını bulmak gibi eylemler ilginizi çekiyorsa Celeste size göre bir oyun. Karakterimiz Madeline’e bu yolda eşlik etmeye hazırsanız hemen epicgames.com adresini ziyaret edip mağazaya kayıt olabilirsiniz.

Ağustos’ta kaçırdıysanız üzülmeyin

Oyun satın almak için Epic’i kullananlar mutlaka hatırlayacaktır: Celeste aslında geçtiğimiz Ağustos ayında da ücretsiz hale gelmişti. Ancak o dönemde bu fırsatı kaçırdıysanız, şimdi elinizi çabuk tutmakta yarar var.

Bu arada oyunun sandığınız kadar kısa sürmeyeceğini de belirtmiş olalım. Kilidini açabileceğiniz bölüm sonu canavarlarının yanı sıra 700’den fazla farklı bölüme ev sahipliği yapan oyun, sizi bilgisayarın karşısına uzun bir süre boyunca kilitlemeye aday. Bizden uyarması.

Her gün yeni bir oyun bedavaya!

Haberin içinde bolca övdüğümüz Celeste’yi ücretsiz indirebileceğiniz gibi, ilerleyen dönemde de bir gözünüzü Epic Games Store üzerinde tutmanız tavsiye edilir. Çünkü dijital oyun mağazası yıl sonuna kadar her gün bir oyunu ücretsiz hale getireceğini açıkladı. GTA 5 gibi AAA sınıfı yapımların ücretsiz olmasını beklemeyin, ancak normalde parayla satılan bağımsız oyunların bedava olması hiç yoktan iyidir.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız