Çıkış tarihi netleşen Mario Kart Tour ‘dan iki yeni fragman!

260

Nintendo’nun çıkışı merakla beklenen yeni oyunu Mario Kart Tour ’un iOS ve Android platformlarında ne zaman oynanabileceği nihayet netlik kazandı!

Nintendo’nun en popüler karakterlerinin başında gelen Mario’nun seri halinde yayınlanan oyunları arasına dahil olması planlanan Mario Kart Tour, son dönemde artan mobil oyun furyasına renk katmaya hazırlanıyor. Çıkış tarihinin netleştiği haberle birlikte Nintendo, Mario Kart Tour’a ait iki yeni fragmanı da görücüye çıkardı. Bu sayede beta sürümünü henüz oynamamış olanlar oyunun neye benzeyeceğine dair fikir sahibi olabilecekler.

Bildiğiniz Mario Kart oyunuyla aynı

Fragmanı izlediğiniz zaman Mario Kart Tour’un herhangi bir Mario Kart oyunundan farksız olduğunu, özellikle de Nintendo Switch için en çok satan oyunlar arasında yer alan Mario Kart 8 Deluxe’e çok benzediğini görebilirsiniz.

Yayınlanan ilk fragmanda Nintendo, oyunda seçilebilecek bazı karakterleri görücüye çıkarıyor. Keza yarışacağımız pistleri görebilmek de mümkün. Nostaljik SNES konsolu için çıkan ilk Super Mario Kart’ta yer alan Rainbow Road isimli bölüm de bu mobil oyundaki yerini almış bulunuyor.

Oyuna dair yayınlanan ve hemen yukarıdan izleyebileceğiniz ikinci fragman videosu ise bizlere çok daha fazla ipucu içeriyor. Buna göre oyunda parmağımızı sağa veya sola kaydırarak şerit değiştireceğiz. Mario Kart Tour’u kontrol ederken başka seçeneklerin söz konusu olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Muhtemelen Nintendo, oyuncuların isteklerine göre butonlara dokunarak şerit değiştirme opsiyonunu sunmuştur.

Gerçek bölümler oyunda yer alacak

Öte yandan Nintendo cephesinden yapılan yeni bir duyuruda oyuncuların gerçek hayattan ilham alınarak tasarlanan bölümlerde yarışacaklarının da müjdesi verildi. Düzenlenecek özel etkinliklerde dünyanın önde gelen şehirlerinde yarışacak olmak kesinlikle heyecan verici. Ancak muhtemelen bu bölümler sürekli olarak oyunda yer almayacak, sadece kısa süreli etkinliklerde geçerli olacak.

25 Eylül tarihinde iOS ve Android için resmî çıkışını gerçekleştirecek olan Mario Kart Tour’u oynayabilmek için aktif bir Nintendo hesabına sahip olmak şart. Ücretsiz hesap oluşturduktan sonra siz de Mario’nun eğlenceli maceralarına eşlik edebilirsiniz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız