Civilization VI ‘ya bile Battle Royale modu eklendi!

251

Battle royale moduna kavuşan bir başka oyun var ki, bu listeye dahil olmasını en son beklerdiniz. Evet, Sid Meier’in Civilization VI oyunundan bahsediyoruz.

Oyunun geliştiricisi Firaxis’in yayına henüz yeni aldığı Eylül 2019 güncellemesi standart hata düzeltmeleri ve oyun içi dinamikleri dengeleyen müdahalelerin yanı sıra Red Death adı verilen bir özelliği daha içeriyor. Normalde gayet sakin ilerleyen ve huzur verici bir akışı olan oyun, bu mod açıldığı zaman gerilim ve heyecan dolu bir hayatta kalma oyununa dönüşebiliyor.

PUBG veya Fortnite gibi değil

Kabul edelim: Civ 6’ya gelen yeni mod Fortnite veya PUBG’den aşina olduğumuz battle royale modundan bir hayli farklı. Çünkü Civilization VI bir FPS oyunu olmadığı için bu moda aynen sahip olabilmesi mümkün değil. Ancak yine de battle royale modlarının verdiği o hissi gayet iyi yansıtabiliyor. Red Death adını taşıyan mod 12 kişi oynanabiliyor ve oyuncular post-apokaliptik bir dünya sonrasında hayatta kalmaya çalışıyorlar.

Red Death, yani “Kırmızı Ölüm” ise yavaş yavaş oyuncuların üzerine doğru yaklaşan radyoaktif bir fırtınaya verilen isim. Oyuncular hem kendi bölgelerindeki sivilleri hayatta tutmaya, hem de diğer oyuncularla savaşarak hayatta kalmaya çalışıyor. Bölümün sonunda ayakta kalan takım, kendilerini kurtaracak olan tek uzay gemisine binebiliyor ve dünyayı terk ediyor. Tabii bu esnada zamana karşı yarıştıklarını belirtmekte de yarar var.

Tamamen ücretsiz olması güzel

Oyunculuk pazarını kasıp kavuran battle royale modlarına farklı bir dokunuş gerçekleştiren Civilization VI’nin Red Death modu oyuncular tarafından beğenilencek mi? Bunun cevabını vermek için henüz erken. Sıra bazlı ilerleyen ve daha ağırbaşlı bir yapım olan Civ 6’nın müdavimleri muhtemelen bu özelliğe burun kıvıracaktır. Ancak günün sonunda hiçbir ücret ödemeden Red Death’i deneyebilmek kuşkusuz güzel bir şey. Bunun için yapılması gereken tek şey, dağıtılan son güncellemeyi indirmek, o kadar.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız