CS GO SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

2041

CS GO HAKKINDA

Counter Strike ilk olarak Valve tarafından 1998 yılında Half Life serisi yanında promosyon olarak çıkarılan bir oyun olmasına rağmen oyun tarihinde Half Life dahil bri çok younunda önüne geçerek oyun sektörüne damga vurmuştur. Valve 2012 yılında daha üst grafikler ve daha üst oynanış mekanikleri ile birlikte CS GO ’yu piyasaya sürmüştür.

CS GO OYNANIŞ

Tamamen multi-player odaklı olan cs:go oynanış yönünden benzeri bütün oyunlara fark atmıştır. Öyle ki oyun içerisinde hedef ayarlarından, haritalara, isabet oranlarından kullanım özelliklerine kadar genel oynanış mekanikleri neredeyse kusursuzdur ve sürekli yayınlanan güncellemeler ile geliştirilmektedir.

Piyasaya çıkmasının ardından neredeyse 5 yıl geçmiş olmasına rağmen hemen hemen her ay güncelleme alan oyunda oyun içi oynanış grafikleri çok güzel olsa da hileler hem yapımcı firma hem de oyuncular için en önemli sorun olarak görülmektedir. Hile nedeniyle  binlerce oyuncunun güvenli sunuculardan uzaklaştırıldığını ve vac ban yediğini görebilirsiniz.

Oyun içerisinde önceki counter strike oyunlarında yer alan dust 2, inferno, assoult gibi haritalar yer alır.

OYUN MODLARI

Klasik ve Rekabetçi: Bomba ve rehine senaryolarından oluşur. Her turun başında, oyunculara çeşitli eylemler ile kazanılan paralar verilir. Anti-terörist takımı, terörist bölgesindeki rehineleri kurtarıp kendi bölgelerine getirmesi gerekir. Teröristlerin ise rehineleri kurtaran terörle mücadele ekibini engellemesi gerekir. Eğer teröristler rehinelere zarar verirse para cezası alır.

Bomba Senaryosu: Teröristler, C4 patlayıcıyı iki bomba alanından (A ve B) birine kurup patlayana kadar korumalı; Anti-Teröristler, bomba alanlarını korumalı veya kurulan bombayı patlamadan önce imha etmeli. Eğer bomba imha edilebilirse kaç adet teröristin hayatta kaldığı önemli değildir.[2]

Rehine Senaryosu: Anti-Teröristler, rehineleri teröristlerden kaçırıp kurtarma noktasına ulaştırmalı; Teröristler, rehinelerin kaçırılmasını engellemeli. Eğer teröristler veya anti-teröristler rehineyi öldürmeye çalışırlarsa çok ağır bir para cezasına tabi tutulurlar. Sonraki güncellemelerle birlikte kurallar değişmiştir. Anti-Teröristlerin yalnızca bir rehineyi kurtarma noktasına ulaştırması raundu kazanmaları için yeterlidir.[3]

Ölüm Maçı: Herkes karşı takımdaki kişileri öldürebilir. Öldüğünüzde yeniden doğarsınız.

Silah Yarışı: Ölüm maçı tarzında bir oyun türüdür. Oyuncu diğer takımdaki oyuncuyu öldürürse yeni bir silah ile ödüllendirilir. En son silahtan sonra altın bıçağa erişir. Altın bıçakla rakip öldüren oyunu kazanır.

Yıkım: Bomba imha haritalarında oynanır. Oyuncu her bir düşman öldürdüğünde bir sonraki silaha geçer.

 

Oyun Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıda yer alan fragmana göz atabilirsiniz.

CS GO SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

 

CS GO SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Donanımlar  Minimum Gereksinimleri

Önerilen Gereksinimleri

İntel İşlemci Core 2 Duo E6600 2.4GHz Pentium Dual Core E5700 3GHz
Amd İşlemci Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ Phenom 8750 Triple-Core
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GT 420 GeForce GT 630
AMD Ekran Kartı Radeon HD 6450 Radeon HD 6670
RAM 2 GB 4 GB
İşletim Sistemi Win Xp (32) Win 7 (64)
DirectX DirectX 9 DirectX 9
Saklama Alanı 7.6 GB 7.6 GB

 

Diğer CS GO Haberleri ne ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

CS GO banlanma haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Oyuncuların Hile Kullanımı haberine buradan ulaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

Comments are closed.