EA Access nihayet PS4’e geliyor!

525

Xbox One’da yaklaşık 5 senedir aktif olarak kullanılabilen EA Access servisi, oyuncuların aylık sabit belli bir ücret ödeyerek her ay farklı oyunları ek ücret ödemeden oynayabilmelerine imkân sağlıyordu.

Bugüne dek PlayStation 4 sahibi oyuncular bu abonelik servisinden mahrum kaldılar. EA ilk kez yola çıktığında Sony bu hizmetin PS4’e gelmesine karşı çıkmıştı, çünkü PS Plus adını verdiği kendi abonelik servisini öne çıkarmak istiyordu. Ancak görünen o ki şimdilerde Sony, bu görüşünü değiştirmiş bulunuyor.

EA Access nihayet PS4'e geliyor! - ProGamerTR

Kesin çıkış tarihi netlik kazanmadı

Bugün elde ettiğimiz bilgilere göre EA, EA Access’in yıl sonuna doğru PS4’e geleceğini resmen açıkladı. Her ne kadar kesin bir çıkış tarihi verilmemiş olsa da Temmuz ayı gibi oyuncuların beğenisine sunulacağı belirtiliyor.

Xbox One’da halihazırda kullanılabilen servis birebir PS4’e uyarlanacak. Her ay 5 dolar veya senelik tek seferde 30 dolar ödeme yaparak belli sayıda oyunu ücretsiz oynama imkânı PS4 sahiplerine de sunulacak.

Hangi oyunlar var?

Tamamen oyuncuların avantajına olan bu serviste başlıca olarak her geçen gün hızla büyüyen EA oyunları arşivi yer alacak. Fakat ne yazık ki tüm EA yapımlarına bu servis kapsamında ulaşabilmek mümkün olmayacak. Örnek vermek gerekirse EA’in son çıkardığı AAA birçok oyun EA Access’te listelenmeyecek. Bu oyunların arasında başlıca olarak NHL 19, Burnout Paradise Remastered, Star Wars: Battlefront 2, Battlefield 1 ve Mass Effect Andromeda geliyor.

Tabii EA Access’in tek avantajı her ay belli oyunları sabit ücretle oynama imkânı sunuyor olmasıyla da kısıtlı değil. Tüm EA oyunları, DLC’leri ve oyun içi satın almaları da bu abonelik sayesinde yüzde 10 indirimli hale geliyor. Ancak şu da bir gerçek ki, çoğu oyuncunun EA Access’e abone olmasının amacı “Önce Oyna” kampanyasından faydalanmak. Bu sayede EA’in yeni çıkardığı oyunları en az 10 saat kadar önce oynama fırsatını yakalayabiliyorlar, hiçbir ek ücret ödemeden üstelik.

Evet, genel hatlarıyla EA Access’i bu şekilde tarif edebilmek mümkün. Çok fazla gerekli olmasa da senede 30 dolar vererek hem oyun oynamak, hem de yeni çıkan yapımları ilk elden deneyimlemek tercih edilebilir.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız