EA Access’in PlayStation 4’e geleceği tarih netleşti!

402

Geçtiğimiz Mayıs ayında dünyanın önde gelen oyun stüdyolarından EA, tıpkı PS Plus ve Xbox Game Pass gibi faaliyet gösteren kendi abonelik servisi EA Access’in nihayetinde PlayStation 4’e geleceğini duyurmuştu.

Bu oldukça dikkat çeken ve oyun dünyasının merakla beklediği bir haberdi, çünkü EA Access neredeyse 5 yıldır Xbox One’da kullanılabiliyordu. Meğer bugüne dek Sony EA’e izin vermemiş ve konsol oyunlarındaki hakimiyetini korumuş. Bugün geldiğimiz noktada ise EA Access’in hiçbir zaman PS4’e uyarlanmayacağını düşünen ve umudunu yitiren konsol sahipleri yanılmış oldu.

Çıkış tarihi artık sır değil

Mayıs’ta yapılan bu duyuru heyecan vericiydi, evet. Fakat bu duyuruyla ilgili çok büyük bir sorun vardı: Dev stüdyo bizlere kesin ve net bir çıkış tarihi vermemişti. Bunun yerine sadece servisin Temmuz ayında kullanıma açılacağı bilgisi paylaşılmıştı. Nihayet bu gizem de sona erdi ve EA Access’in kesin olarak ne zaman PS4’e geleceğini öğrenmiş olduk.

Buna göre EA Access, Sony’nin PS4 konsoluna takvim yaprakları 24 Temmuz’u gösterdiğinde giriş yapacak. Yani 1 aydan az bir süre kalmış durumda. Eğer heyecanınızı bastırmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız EA Access’in web sitesinde yer alan sayacı takip edebilmeniz mümkün. Öte yandan abonelik alımına başlandığında bundan haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi bırakma ve alım başladığında bilgilendirilme seçeneğiniz de mevcut.

Fiyatı aşağı yukarı belli gibi

Xbox One ve PC platformlarında EA Access abonelerinden her ay 4.99 dolar ücret talep ediliyor. Yıllık ödemeler ise 29.99 dolar olarak belirlenmiş. Hal böyle olunca PS4’te de aynı fiyat tarifesinin uygulanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse EA Access aboneleri birçok avantaj ve indirimden faydalanabiliyor. Yayıncının yeni çıkaracağı oyunları oynayan ilk kişiler arasında yer almak bunların başında geliyor. Öte yandan EA oyunlarının dijital kopyalarını satın alırken yüzde 10’luk net indirimden faydalanmak, sezon biletlerini almak ve FIFA hayranları için Ultimate Team içeriklerine erişmek gibi ek bazı avantajları da mevcut. Bugüne dek çıkan tüm EA oyunlarını hiçbir şekilde ek ücret ödemeden indirebilmek ise cabası.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız