EA ‘in eksi oy rekoru kıran Reddit yorumu Guinness’e girebilir!

262

Dünyanın önde gelen oyun stüdyolarından EA ’in 2017’nin sonlarına doğru yaşadığı itibar kaybının etkisi hala daha sürüyor. Star Wars Battlefront II’deki loot kutusu sisteminin bir türlü beğenilmemesinden dolayı Reddit’teki kullanıcıların öfke dolu yorumlarına maruz kalan ve paragöz olmakla suçlanan şirket yöneticileri, bu paylaşımlara yönelik hemen her cevaplarının yüzlerce kez eksilenmesine de katlanmıştı. Şimdilerde ise EA Reddit’te öyle bir yorum yaptı ve bu yorum o kadar çok eksi aldı ki, bu istatistikle yorum Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilir.

Para harcamaya yönlendirdiği için eleştirilmişti

Olan bitenden haberi olmayanlar için kısaca bir hatırlatmakta fayda var: EA, 2017 yılında halka açık beta sürecini başlattığı Star Wars: Battlefront II oyununda izlediği para kazanma stratejisinden ötürü yoğun bir şekilde eleştiriliyor.

Oyunun ilerleme sistemi oyuncuları loot kutusu satın almaya teşvik ettiği için haliyle bu durum hiç hoş karşılanmıyor. Mesela serinin en önemli karakterlerinden Vader, satın alma işlemi yapmadığınız müddetçe oynanamıyor ve kilitli kalıyor. Saçma, değil mi?

Aynı durum Reddit’te de gündeme geldi ve EA, yabancıların aktif kullandığı bu sosyal platform üzerinden kendisine yöneltilen eleştirilere karşı açıklama yaptı. Bu açıklamaların biri de “Cidden mi? 80 dolar ödedim ve Vader kilitli” şeklindeki paylaşıma EA’in verdiği cevap o kadar çok olumsuz puan aldı ki, ufak çaplı bir rekor bile kırdı.

‘Başarma hissini yaşatmak istiyoruz’

EA’in yaptığı açıklamada “Amacımız oyunculara farklı kahramanların kilidini açarak başarma hissini ve gururunu yaşatmak. Açık Beta sürecinden bu yana oyunculardan topladığımız veriler ışığında ödüllendirme mekanizmasını güncelledik. Değerli geri dönüşünüz için teşekkür ediyoruz. Ekibimiz topluluklardan gelen geri dönüşleri değerlendirecek ve herkesi mümkün olan en kısa sürede olan bitenden haberdar kılacak” cümlelerine yer verildi.

Bu yorum sadece Star Wars alt kategorisindeki değil, Reddit’teki en çok olumsuz geri dönüş alan paylaşım oldu. Toplamda 683 bin eksi oy alan açıklama ile EA’in zoru başararak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi bile söz konusu. Tüm bunlar oyuncuların fikirlerini önemseyen dev şirketlerin ne kadar komik duruma düşebileceğinin bir göstergesi adeta.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız