Epic Games Store bu hafta iki oyunu ücretsiz yaptı

246

Fortnite’in yapımcısı olması hasebiyle yakından tanıdığımız Epic Games ’in Steam’e alternatif olarak pazarda konumlandırdığı Epic Games Store, her hafta 1 oyunu ücretsiz olarak yayınlama geleneğini halen daha devam ettiriyor. Eğer siz de hafta sonunu bekleyip bu oyunları ücretsiz almayı alışkanlık haline getirdiyseniz, iyi bir haberimiz var: Bu hafta tam 2 oyun bedavaya dağıtılacak!

Bu hamle tek seferlik bir şey mi, yoksa gelecekte de hep ikişer oyun mu ücretsiz dağıtılacak? Bu sorunun cevabını henüz bilmiyoruz. Ancak hafta boyunca Moonlighter ve This War of Mine oyunlarını hiçbir ücret ödemeden indirebileceğiniz bir gerçek.

İndirmeye kesinlikle değer

Listede adı geçen her iki oyun birbirinden çok farklı, ancak ikisi de henüz oynamayanlar için kesinlikle indirmeye değecek kadar kaliteli. Mesela Moonlighter’dan başlayalım. Kuş bakışı görüş açısının hâkim olduğu bu yapım, 16-bit düşük çözünürlüklü sevimli grafik modellemeleriyle öne çıkıyor. Amacımız köylülere ıvır zıvır eşya satmakla uğraşan kahramanımızın geceleri ava çıkarak satacak eşya toplamasını sağlamak. Tarafınıza tanımlanan görevleri yerine getirmeniz de isteniyor.

Indie, yani bağımsız bir oyun olarak listede yer alan oyunu Epic Games Store’dan ücretsiz indirmeye başlayabilirsiniz. Eğer oyunu beğenirseniz ücretli satılan yeni DLC’si Between Dimensions’u sadece 6.99 dolara sepetinize atabilmeniz de mümkün. Bu DLC’nin henüz birkaç gün önce piyasaya çıktığını belirtmekte ise yarar var.

Savaşta hayatta kalmaya çalışın

Listedeki diğer oyunumuz This War of Mine ise Moonlighter’a kıyasla daha ağır başlı, karanlık ve kasvetli bir yapım. Etraflarında halen daha devam eden savaşta hayatta kalmaya çalışan bir grup sivili yönlendirdiğiniz bu oyunda amacımız herkesin güvende kalmasını sağlamak, saklanmak ve hayatta kalmaya yetecek kadar gıda bulmak.

Verdiğiniz her bir karar oyunun devamında çok önemli sonuçlara yol açabiliyor. Çok sevilen ve beğenilen bir hayatta kalma oyunu olduğunu söyleyebiliriz.

This War of Mine ve Moonlighter oyunları önümüzdeki Ağustos ayının 2’sine kadar Epic Games Store’dan temin edilebilecek. 2 Ağustos tarihinden sonra adı geçen her iki oyunun yerini Alan Wake ve For Honor isimli oyunlar alacak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız