Epic Games Store’un yeni ücretsiz oyunu belli oldu

263

Her hafta olduğu gibi bu hafta da Epic Games Store, kullanıcılarına ücretsiz olarak indirebilecekleri oyunun duyurusunu yaptı. Bu sefer seçilen şanslı oyunun ismi ise Overcooked. İsminden de anlaşılacağı üzere bu oyun zamana karşı yarışılan bir tür restoran yönetme operasyonu. Üstelik yerel ağda 4 kişiye kadar arkadaşlarınızla beraber oynayabilmeniz de mümkün. Yine dilerseniz tek kişi oynama seçeneğinden yana tercihte bulunabilirsiniz. Sadece 1 hafta boyunca geçerli olacağı belirtilen bu teklifi kaçırmamak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

4 kişi oynaması çok zevkli

Yalnız şunu belirtmekte fayda var: Overcooked oyunu bir kişi veya dört kişi oynanabiliyor. Ancak en iyi verimi alabilmek için mutlaka multiplayer deneyimini yaşamanız lazım. Siz ve arkadaşlarınız restoranda şef olarak çalışacak ve patron ortaya çıkmadan önce ortalığı çekip çevirmelisiniz. Müşterilere yemek servis ettikten sonra arta kalan bulaşıkları yıkamak da en önemli görevleriniz arasında yer alacak.

Tabii tüm bu görevleri başarıyla tamamlamak için ekip arkadaşlarınızla beraber çalışmak, takım ruhunu yaşamak ve birbirinizle etkili iletişim kurmak büyük önem taşıyor. Başarıya giden yolun önündeki tek engeller bunlar da değil üstelik. Dünyanın birçok farklı mutfağına ve yöresine ait, onlarca farklı malzemeden yapılan çeşit çeşit yemek siparişini vaktinde hazırlamanız sizden istenecek. Bu yemek tariflerinin ortak özelliği ise şef olarak sınırlarınızı zorlayacak kadar detaylı olmaları!

İkinci oyunu da çıktı

Bu arada eğer Overcooked oyunuyla geçirdiğiniz vakitten çok keyif alırsanız, yeni çıkan Overcooked 2’yi de sepetinize ekleyip satın alabilme seçeneğiniz var. İkinci oyunun ilkinden en büyük farkı, geliştirici ekibin yerel ağ üzerinden multiplayer oynama zorunluluğunu kaldırmış olmaları.

Buna göre tamamen internet üzerinden yine arkadaşlarınızla beraber aşçılık oynayabiliyorsunuz. Yani aynı odada, aynı LAN ağına bağlanmanız gerekmiyor artık. Bu kesinlikle olumlu bir gelişme.

Elinizi çabuk tutun

Epic Games Store’a kayıt olan herkesin ücretsiz temin edebileceği Overcooked oyunu 11 Temmuz tarihine kadar yayında kalacak, bu tarihten sonra ise eskisi gibi ücretli hale gelecek. 11’inde ise Torchlight oyunu Overcooked’in yerini almış olacak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız