Epic Store 40 dolarlık oyunu bedava dağıtıyor!

165

Bundan birkaç ay önce kadar yayın hayatına başlamış olsa da Fortnite’in yapımcısı Epic Games’in dijital oyun mağazası Epic Games Store düzenli aralıklarla oyunculara ücretsiz oyunlar hediye ederek kullanıcı kitlesini genişletmeye çalışıyor. Bugüne dek ücretsiz yayınlanan oyunlar arasında bağımsız geliştiriciler tarafından hazırlanan Super Meat Boy ve Subnautica gibi yapımlar yer alıyor.

Şimdilerdeyse Epic’in yeni ücretsiz oyunu mağazadaki yerini aldı. Üstelik bu oyun normalde 40 dolara satılan ve gerçekten kaliteli bir yapım olan Jonathan Blow’s The Witness.

Epic Store 40 dolarlık oyunu bedava dağıtıyor! - ProGamerTR

Teklif 18 Nisan’a kadar geçerli

Epic Games Store üyeleri The Witness’i an itibariyle ücretsiz olarak temin edebiliyorlar, ancak 18 Nisan’a kadar. Oyunu indirmek için yapmanız gereken ise çok basit: Epic Store’a üye olmak ve oyunu sepetinize ekleyip ücret ödemeden satın almak. Tabii burada Epic’in amacı sizin mağazadaki diğer oyunlara da bakmanız ve beğendiğiniz oyunları ücreti karşılığında temin etmeniz.

Zorlu bulmacaları çözmeniz gerekecek

Aşina olmayanlar veya adını ilk kez duyanlar için The Witness’i anlatmak gerekirse, oyunda gizemli bir adada gözlerini açan ve evine dönebilmek için kaybolan hafızasını zorlu bulmacaları çözerek geri kazanmaya çalışan bir maceracıyı canlandırıyoruz. Her biri farklı zorluk seviyelerinde 600’den fazla bulmacanın yer aldığı oyun zaman zaman saç baş yoldurabiliyor. Bu yüzden puzzle çözmekten pek hoşlanmıyorsanız, oyunun size göre olmadığını söyleyebiliriz.

Ancak bulmaca çözmeyi sevenler için The Witness’in ideal yapım olduğu aşikar.

Steam’in tekelini kırmaya çalışıyor

The Witness gibi oyunları ücretsiz yayınlayan Epic’in bir diğer amacı, yıllardan beri Steam tarafından domine edilen dijital oyun pastasındaki payını büyütmek. Bunun için sadece oyunculara değil, oyun yapımcısı stüdyolara da cazip teklifler sunan Epic’in oyun satışlarından elde edilen geliri Valve’den daha yüksek kâr payıyla dağıttığı biliniyor.

Geliştirilen oyunun sadece Epic Store’da yayınlanacağı sözünü veren yapımcılar ise mağazadan ek para kazanıyorlar. Mesela yeni çıkacak olan Borderland 3 böyle bir oyun.

Bu gibi avantajlar yakın tarihte Steam’in canını sıkacak gibi duruyor olsa da, Valve’nin dijital oyun mağazası yıllardan beri sektörde tekel olmayı sürdürüyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız