Fortnite’in iOS sürümü için beklenen güncelleme yayınlandı

698

Son dönemin en popüler oyunlarının kategorisine baktığımız zaman karşımıza çoğunlukla Fortnite “Battle royale” konseptli yapımlar çıkıyor. Bu akımın öncülerinden Fortnite’in yapımcısı Epic Games de geçtiğimiz gün oyun için yeni bir güncellemeyi yayına aldı. PC, Mac ve Android sürümleri için hayata geçirilen güncelleme ile Fortnite daha kararlı bir hale geldi.

Fortnite'in iOS sürümü için beklenen güncelleme yayınlandı - ProGamerTR

Ancak sebebi bilinmeyen bir şekilde bu güncelleme furyasında iOS kullanıcıları mahrum kaldı. Daha sonra stüdyo yöneticileri yaptıkları açıklamada Fortnite’in iOS güncellemesinin bir süre daha erteleneceğini, halen daha üzerine çalıştıklarını açıkladı. Neyse ki aradan geçen kısa bir zaman diliminin ardından beklenen güncelleme iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına da ulaştırıldı.

Twitter hesabından duyurusu yapıldı

Epic’in resmî Twitter hesabından yapılan paylaşımda PC, Mac ve Android güncellemelerinin duyurulduğunu belirtmiştik. Bu güncellemeyi indiren oyuncular Fortnite’de herhangi bir kesinti yaşamayacaklar, ancak yeni sürümün geçerli hale gelmesi için oyunu yeniden başlatmak şart.

Son Fortnite güncellemesi nasıl alınır?

Eğer yukarıda adı geçen platformlardan herhangi birinde Fortnite’i oynuyorsanız ve halen daha güncelleme almadıysanız, bunun için oyunu kapatıp tekrardan açmanız yeterli olacaktır. Çeşitli performans iyileştirmeleri ve hata gidermelerini barındıran son güncellemeyle oyun çok daha kararlı bir hal almış durumda.

Bu arada şunu belirtmekte de fayda var, diğer platformlar için güncelleme yayınlandıktan yaklaşık 3 saat kadar sonra iOS’a da son güncelleme ulaştırıldı.

Çeşitli yenilikler mevcut

Güncellemelerle alakalı Fortnite yöneticileri Twitter’dan yaptıkları açıklamada iOS güncellemesinin “Mevcut birçok performans sorunlarını giderdiği” bilgisini paylaştılar. Ayrıca FortniteBR isimli Reddit sayfasında da şirket “iOS için bünyesinde birçok performans iyileştirmelerini barındıran yeni bir güncelleme yayınladık. Siz de hemen indirebilirsiniz” şeklinde duyuru yayınladı.

Eğer siz de iPhone veya iPad’iniz üzerinden Fortnite oynuyorsanız, güncellemeyi bir an önce indirmenizde fayda var. iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Fortnite oyuncularının şikayetçi olduğu birçok hata ve kusur yeni güncellemede tarihe karışmış durumda. Şu aşamada Epic Games’in yöneticileri giderilen hatalarla ilgili detaya girmiş değil, ancak “birçok” diye tabir edilen hataların artık olmaması kuşkusuz iyi bir haber.