Fortnite’in iOS sürümüne kararlılık güncellemesi geldi

581

Epic Games popüler battle royale oyunu Fortnite’in iOS sürümü için hazırlanan 8.11.1 numaralı güncellemeyi nihayet yayına aldı. Birçok önemli hata gidermesinin bulunduğu yeni sürüm, Sezon 8’in başlamasıyla birlikte iOS kullanıcılarının oyunun sık sık çökmesinden şikayetçi olması sonucu geliştirildi. Üstelik bahsi geçen güncellemenin Epic’in Fortnite’in Android sürümündeki sesli konuşma özelliğini geri açmasının ardından dağıtıldığını da belirtmekte yarar var.

Fortnite'in iOS sürümüne kararlılık güncellemesi geldi - ProGamerTR

8. Sezonun başlaması Fortnite oyuncuları arasında sevinçle karşılandı, ancak ne yazık ki bu sezon güncellemesi beraberinde bir dizi hatayla geldi. Konsol ve PC kullanıcılarını etkileyen hatalar çok ciddi seviyede olmasa da, en büyük hatalar mobil oyuncuların karşısına çıktı. Bu hataları araştıran Epic en sonunda oyunun sesli konuşma özelliğini devre dışı bırakma çözümünü buldu. Geçici olarak çözüm sağlandı belki ama nihayetinde Epic bu özelliği geri açmak zorunda.

Geçtiğimiz hafta sesli konuşma özelliği açılmıştı

Sorunun üzerinde daha rahat çalışabilmek için Epic Games, sesli konuşma özelliğini geçici bir süreliğine devre dışı bırakmış, en son da geçtiğimiz hafta geri açmıştı. Fakat sadece birkaç saat içinde şirketten yapılan açıklamada oyun içi sesli konuşma fonksiyonunun tam kararlı çalışmadığı ve bu sebeple yine kapatıldığını duyurdu. Keza Android sürümü için de aynı yöntem uygulandı.

Bu haftanın başlarında ise sesli konuşma özelliği Android oyuncularının beğenisine geri sunuldu. Şimdilerde sıra iPhone ve iPad’leri üzerinden Fortnite oynayanlarda. Epic geçtiğimiz gün yayınlanan 8.11.1 numaralı güncellemeyle iOS kullanıcılarını heyecanlandırdı, ancak beklenenin aksine bu yeni sürümde sesli chat özelliği geri gelmedi.

Bazı hatalar giderildi, o kadar

İşin garibi “Bu güncellemede sesli konuşma özelliği gelmediyse, Epic neden güncelleme yaptı?” sorusuna verilecek mantıklı bir cevap da yok. Reddit’teki FortniteMobile başlığı altında duyurusu yapılan güncelleme için Epic’in yaptığı tek açıklama, oyuncuların yaşadığı bazı kararlılık sorunlarını düzenledikleri yönündeydi. Şirket muhtemelen iOS kullanıcılarından geri dönüş toplamaya devam edecek ve bir sonraki güncellemede sesli konuşma fonksiyonunu tekrar işlevsel hale getirecek. Bu zamana kadar sabırla beklemekten başka yapacak hiçbir şey yok gibi gözüküyor.