Forza Horizon 2 Xbox mağazasından kaldırılıyor

793

Microsoft tarafından yayınlanan Forza yarış serisi oyunlarıyla aşina olanlara kötü bir haberimiz var. Eğer yakın tarihte Forza Horizon 2 oyununu Xbox One konsolunda oynama planınız varsa elinizi çabuk tutmanız gerekebilir. Çünkü oyunun geliştiricisi Turn 10 stüdyosu, bu hafta yaptığı açıklamada ilk kez 2014 yılında piyasaya sürülen oyunun “ömrünü tamamladığı” bilgisini paylaştı. Bunun neticesinde oyun önümüzdeki aydan itibaren Xbox mağazasında listelenmeyecek.

Yeni geliştirilen Forza Horizon 4’ün Ekim ayında yayına alınmasıyla birlikte Horizon 2 için verilen destek sona erecek. 30 Eylül’den itibaren de hem oyun, hem de oyuna ait DLC’de artık satışa sunulmayacak. Kuşkusuz bu üzücü ve bir o kadar da buruk bir gelişme.

Forza Horizon 2 Xbox mağazasından kaldırılıyor - ProGamerTR

Peki ya oyunu satın almış olanlar?

Bu meyanda merak edilen bir soruya da cevap vermekte fayda var. Eğer oyunu veya oyuna ait DLC’leri daha önce satın alarak Xbox konsoluna yüklediyseniz endişe etmenize gerek yok. Oyun mağazadan kaldırılsa dahi dilediğiniz süre boyunca oynamaya devam edebilirsiniz. Bu bilgi bizzat geliştiricinin Forza ile alakalı blog sayfasından paylaşıldı.

Yapılan açıklamada “30 Eylül tarihinden sonra Forza Horizon 2’yi satın alan oyuncular halen daha oyunu ve oyuna ait içerikleri sorunsuz oynamaya devam edebilecekler. Ancak Forza Horizon 2 ve DLC’leri bu tarihten sonra daha satılmayacak” denildi.

Ücretsiz temin etmek için son günler!

İyi haber şu ki, yakında satıştan kalkacak olan Forza Horizon 2’yi ücretsiz temin edebilmek için hala vaktiniz var. Microsoft, Ağutos ayının Xbox Gold abonelerine özel ücretsiz oyunları arasına bu yapımı da dahil etmiş durumda. Bunun için tek ihtiyacınız olan aktif bir Xbox Live Gold aboneliği. Daha sonra 31 Ağustos’a kadar Forza Horizon 2’yi konsolunuza yükleyebilirsiniz.

İlk çıktığı günlerde hem oyun eleştirmenleri, hem de konsol sahiplerinden geçer not almayı başaran Forza Horizon 2 için ilerleyen dönemler birçok ek DLC paketi çıkarıldı. Eğer seriye yeni başladıysanız ve Horizon 4 ile ilgileniyorsanız, belli bir fikir sahibi olabilmek adına önce Horizon 2 ile haşır neşir olmanızda fayda var.