Forza Street oyunu PC için ücretsiz olarak yayınlandı

585

Xbox Game Studios bünyesinde faaliyet göstermeye devam eden oyun geliştiricisi Turn 10 Studios, Forza Street oyununu resmen duyurdu. Tamamen ücretsiz olarak indirilebilen oyun ilk etapta Windows 10 için yayınlanmış olsa da kısa süre içinde Android ve iOS platformlarına da uyarlanacak.

Forza serisinin son oyunu olarak piyasaya çıkan yapımda hem senaryo modu, hem de hızlı yarış seçeneği mevcut bulunacak. Grafikleri geçer not alan oyun zengin araba modellerine de ev sahipliği yapıyor.

Forza Street oyunu PC için ücretsiz olarak yayınlandı - ProGamerTR

Yıl sonuna doğru mobile gelecek

Bugün itibariyle Windows 10 işletim sistemine sahip PC’lerde oynanabilir hale gelen Forza Street’in yıl sonuna kadar Android ve iOS’a da gelmesi planlanıyor. Turn 10 Studios’un açıklamasına bakacak olursak, zaman içerisinde verilecek güncellemelerle çok daha keyifli ve sürükleyici bir oyun bizleri bekliyor olacak. Üstelik tüm bu süreç esnasında geliştirici ekip, Forza Street’i oynayan topluluğun fikrini de danışmaktan geri kalmayacak.

Sinematik bir yarış deneyimi vaat ediyor

Turn 10 Studios’un amacı Forza Street ile oyunculara “ayak üstü yarış” deneyimini yaşatmak. Gaz, nitro ve fren olmak üzere 3 ana butona ev sahipliği yapan oyun bu tuşlar aracılığıyla oyuncuları zafere taşıyacak. Akıllı telefon ve tabletlerin araç kontrolü noktasında ne kadar sınırlı olduğunu hesaba katarsak, düğmelerin bu üçüyle sınırlanması anlaşılabilir.

Oyun esnasında ise oyuncular hem yeni arabaları koleksiyonlarına katabilecek, hem de mevcut modelleri güncelleyip modifiye edebilecekler. Klasik Amerikan tarzı araçlardan tutun, retro süper arabalara ve günümüzün hiper otomobillerine kadar birçok model arasında tercihte bulunabilmek mümkün olacak.

Vakit öldürmek için ideal seçenek

İşin güzel tarafı şu ki, oyuncular otobüste seyahat ederken veya bekleme odasında vakit öldürürken sadece 1 dakika uzunluğundaki kısa yarışlara da katılabilecekler. Tıpkı NFS serisinde olduğu gibi şehrin ara sokaklarında serbestçe gezebilme özelliğinin olmaması ise kuşkusuz ciddi bir dezavantaj.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı, plajlarıyla meşhur Miami şehrinde geçen Forza Street’in eğlenceli yarışlarına bir an önce katılmak için oyunu Microsoft Store’dan ücretsiz olarak indirebilmeniz mümkün. Sene sonuna doğru da Forza Street’in mobil sürümünü uygulama mağazalarından tablet veya telefonlarınıza yükleyebileceksiniz.