Game Of Thrones ‘dan Sonra Playstation’ı da Hacklediler !

964

Son dönemlerin en popüler dizisi Game of Thrones ‘un sosyal medya hesapları’nın hacklendiğini sanırım sağır sultan bile duydu. Hatırlayacağınız üzere Ourmine ekibi twitter’dan paylaşımı ile tüm dünyaya duyurmuştu. Bununla da yetinmeyen Ourmine bölümleri sızdırarak HBO’nun milyonlarca dolar zarar etmesine neden olmuştu.

Game of Thrones Sonrası Yeni Eylem:

Ourmine eylemlerine Sony Playstation’ı hackleyerek devam etti. Yine twitter’dan alaycı bir şekilde duyurdu. HBO’nun hacklenmesinde muhtemelen gülerek karşılık veren izleyiciler, bu sefer milyonlarca hesap bilgilerinin, kredi kartı bilgilerinin ve şifrelerin internet alemine yayılması ile karşı karşıya.

Ourmine eylemi sonrası kullanıcıların güvenlerinin ciddi şekilde sarsıldığı belirtiliyor. Şirketin konu ile ilgili ilk açıklamalarında sadece sosyal medya hesaplarının hacklendiği ve bilgi gizliliği konusunda bir risk olmadığı belirtilse de tüketici tarafında güvenin geri nasıl sağlanacağı merak konusu.

Kullanıcılar olarak böyle bir risk olduğunun farkında olmak ve kredi kartı değişimi, farklı şifre kullanımı gibi internet aleminde yer alan güvenlik önemlerini uygulanmasında fayda var.