Genki Covert Dock, Switch için Nintendo’nun yapamadığını yapacak

317

Nintendo Switch’in emsallerinden çok daha farklı olduğu herkesin malumu. Ancak aynı şeyi Switch için Nintendo tarafından geliştirilen dock yuvası ve adaptör için ne yazık ki söyleyemeyiz.

Günümüzde birçok üçüncü parti oyuncu ekipmanı geliştiricisi şirket daha küçük, taşıması kolay dock modelleri geliştiriyor ama çoğu kullanıcı bu aletlerin konsollarını “brick” edip kullanılamaz hale getirmesinden şikayetçi. Yani bu noktada Switch sahiplerinin karşısına iki seçenek çıkıyor: Ya kutudan çıkan orijinal Switch dock’unu kullanacaklar, ya da cihazlarını bozma riskini göze alıp daha kullanışlı başka bir modeli tercih edecekler.

Yeni bir çözüm bulundu

Ancak görünüşe göre Human Things isimli oluşum, Genki Convert Dock adını verdikleri yeni modelle Switch’in bu handikapını kapatmayı başaracak.

Popüler fonlama platformu Kickstarter üzerinden destek toplamaya başlayan bu yeni Switch dock’u bünyesinde bir adet USB 3.0 girişi, USB-C PD şarj girişi ve bir de HDMI çıkışına ev sahipliği yapıyor. Küçük cüssesine rağmen bu kadar giriş ve çıkışı olması, Human Things’in ürününün en büyük avantajı. Üstelik tüm bu özelliklerine rağmen standart Switch dock’undan tam 10 kat daha küçük!

1080p oynarken konsolu şarj edebilmek mümkün

Çok küçük olduğu için Genki Convert Dock’u geleneksel dock modelleriyle kıyaslamak pek mantıklı olmayacaktır. Ancak USB-C girişi sayesinde Switch’i cihaza bağladıktan sonra HDMI kablosundan çıkış alıp TV’ye bağlamak, konsol şarj olurken bir yandan 1080p çözünürlükte oyun oynama deneyimi yaşamanızı sağlayabilir.

Öyle ki USB-C PD girişini kullanarak Type C çıkışı olan cep telefonunuzu şarj edebilmeniz dahi mümkün. Tüm bunlarla Genki Convert Dock tam bir “Hepsi bir arada” modeli haline gelmiş.

Brick olayı tarihe karışıyor!

Peki bu yenilikçi dock modelinin Switch’inizi brick etme ihtimali var mı? Human Things’in açıklamasına göre bu sorunun kaynağı Switch’e ve dock’a güç veren M92T36 işlemci modeline aşırı yük bindiren kalitesiz bileşenlerden başkası değil. Convert Dock’ta ise geliştirici ekip bu can sıkıcı sorunun yaşanmaması için çok daha kaliteli malzeme kullanacaklarını belirtmiş bulunuyorlar.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız