GOG’da yaz dönemi indirimleri başladı

766

Yaz ayları geldi çattı ve PC oyuncularını derin bir heyecan sardı! Malum, Steam ve GOG başta olmak üzere popüler dijital oyun mağazaları okulların tatil olduğu bu dönemde oyuncuların evde keyifli vakit geçirebilmesi için fiyatlarda ciddi bir indirime gidiyor. Özellikle “yaz indirimi” denildiği zaman Steam’in zaman zaman yüzde 90’ı bulan ciddi indirimleri akla geliyor.

Şimdilerdeyse GOG, Steam’den erken davranarak yaz dönemi indirimlerinin başlangıcını verme kararı aldı. Rekabeti kızıştıran bu hamleye karşılık Steam’in ne tepki vereceği ise merak konusu oldu.

GOG'da yaz dönemi indirimleri başladı - ProGamerTR

Yüzde 90’a varan indirimler var

Evet, an itibariyle GOG’daki indirimli fiyatları takip etmeye başlayabilmeniz mümkün. Bazı oyunların yüzde 90 gibi dev miktarda indirime girdiğini bizzat görebilirsiniz. Her yıl düzenli olarak tekrarlanması beklenen yaz dönemi indirimleri kapsamında bazı oyunları ücretsiz satın alabilme şansınız dahi var.

Örnek vermek gerekirse, indirimli fiyattan oyun satın alıp 5 dolar değerinde harcama yaptığınız takdirde Sunless Sea’yı bedavaya kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Keza 20 dolar harcayanlara ise RIME oyunu ücretsiz olarak verilecek. Önümüzdeki 40 saat boyunca Xenonauts isimli strateji oyununun bedava dağıtılacağı bilgisini de bu noktada paylaşmakta fayda var.

İşte indirime giren bazı oyunlar

Dolar fiyatları iyice yükseldiği için bu dönemde oyun satın almak pek akıllıca gibi gözükmeyebilir. Ancak harcayacak paranız varsa GOG’daki bazı oyunların önemli ölçüde indirime girmesinden faydalanmanız tavsiye edilir.

Örnek vermek gerekirse Divinity: Original Sin 2 oyunu yüzde 20 indirimle 35,99 dolara satılıyor. Dragon’s Dogma: Dark Arisen ise yüzde 67 indirime girmiş ve fiyatı 9.89 dolara kadar gerilemiş. Üstelik Shadow Tactics: Blades of the Shogun oyununun fiyatıda yarı yarıya düşerek 19.99 dolar şeklinde güncellenmiş.

18 Haziran’a kadar sürecek

Yukarıda adı geçen oyunlar buzdağının sadece görünen kısmı. İlerleyen günlerde yeni oyunlar için kısa süreli kampanyaların düzenlenmesi söz konusu olabilir. Eğer halen daha hangi oyunu satın alacağınıza karar veremediyseniz, dert etmeyin. GOG’un 2018 yaz dönemi indirimleri 18 Haziran tarihine kadar sürüyor. Yani önünüzde 2 hafta gibi bir süre daha var.