GTA 5 ‘in belgeseli çekiliyor!

733

Takvim yaprakları 17 Eylül 2013’ü gösterdiğinde dünyaca ünlü oyun stüdyosu Rockstar Games, çok sevilen GTA 5 oyununu satışa sunmuştu. Aradan 5 yılı aşkın bir süre geçmiş olmasına rağmen halen daha Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede GTA 5 beğeniyle oynanıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri, Rockstar’ın GTA Online’ı sürekli olarak yeni içeriklerle güncellemesi. Peki, nasıl oldu da GTA 5 bu kadar sükse yapmayı başarabildi?

GTA 5'in belgeseli çekiliyor! - ProGamerTR

Kuşkusuz bunun birçok sebebi var. Grand Theft Auto serisinin ilk yapımlarındaki piksel tasarımlı grafikler günümüzde yerini üst düzey kalitede, inanılmaz gerçekçi görsellere bırakmış durumda. Ancak ilk oyundan sonuncusuna kadar bu seride değişmeyen bir şey var: Oyun akışı ve senaryo inanılmaz sürükleyici. Bu da başarıya giden yolun taşlarını döşeyen en önemli etkenlerin başında geliyor.

İlk 3 günde 1 milyar dolar kazandırdı!

Çıkışı oyuncular tarafından uzun süre beklenen GTA 5, sadece ilk 3 gününde Rockstar’ın kasasına 1 milyar dolar para akışı sağladı. Halen daha Steam başta olmak üzere popüler konsol platformlarında ücretle satılan oyuna ilginin devam ettiğini söyleyebilmek mümkün.

Şimdilerdeyse GTA 5’e duyulan bitmek bilmeyen ilgi, belgesel yapımcılarının dikkatini çekmişe benziyor. Rob Ryan isimli yönetmen tarafından çekileceği açıklanan GTA 5 belgeselinin yapımcıları, Salon Pictures isimli film stüdyosundan Annabel Wigoder ve Nick Taussig olacak. Filmin çıkış tarihi şuan için açıklanmadı.

Belgesele dair sır perdesi henüz aralanmış değil

An itibariyle bahsi geçen belgeselin ne tür bir konusu olacağı ve nelerden bahsedeceği bilinmezliğini koruyor. Ancak muhtemelen GTA 5’in dünyanın dört bir yanındaki farklı coğrafyalarda nasıl bu kadar popüler olduğuna dair detaylı bilgilendirmeler yer alabilir. Oyunun gençler arasında şiddeti körüklediğine yönelik eleştirilerde bulunan psikologların demeçleri, ailelerin ve çocukların görüşleri gibi içeriklerle karşılaşmamız kuvvetle muhtemel.

Bu arada belgeselin henüz Rockstar Games tarafından onaylanıp onaylanmadığına dair bir fikrimiz yok. Hal böyle olunca filmde “GTA 5 nasıl yapıldı?” sorusuna cevap niteliğinde çekimler yer almayabilir. Ancak Rockstar stüdyolarının belgesel yapımcılarına açılması kesinlikle muhteşem olurdu doğrusu.