Harry Potter Wizards Unite oyunu 1 gün önceden yayınlandı!

273

Harry Potter serisinin hayranlarına müjdeli haber! Çıkışı merakla beklenen artırılmış gerçeklik oyunu Harry Potter: Wizards Unite planlanandan 24 saat önce resmî çıkışını gerçekleştirdi. Pokemon GO ile hafızalara kazınan ve Ingress’in de geliştiricisi olan Niantic isimli oyun stüdyosunun elinden çıkan bu son oyun J. K. Rowling’in unutulmaz edebiyat serisindeki karakter ve olay örgüsünü birebir yansıtıyor.

Fakat Türkiye’de yaşayan Harry Potter hayranları için can sıkıcı, kötü bir haberimiz var. Buna göre oyun ilk etapta aralarında sadece Avustralya, ABD ve İngiltere’nin bulunduğu seçili bölgelerde yayına alındı. Türkiye ve dünyanın geri kalan diğer ülkelerinde ne zaman indirilebilir hale geleceği ise şimdilik bilinmezliğini koruyor.

Nasıl bir oyun?

İncelediğiniz zaman Harry Potter’ın artırılmış gerçeklik dünyasına uyarlanan bu oyununun temelde Pokemon GO ile aynı altyapıyı paylaştığını görebiliyorsunuz. Tıpkı Ingress ve Pokemon GO’da olduğu gibi yine sokağa çıkıp yürümeniz ve fiziksel konumlara ulaşmanız gerekiyor.

Nitekim oyun da sizi ziyaret etmeniz gereken meydan, heykel ve park gibi bölgelere yönlendirebiliyor. Öte yandan Pokemon GO’da Pokestop olarak konumlanan çoğu adres aynı şekilde Harry Potter Wizards Unite’de de kullanılıyor.

Harry Potter evrenini birebir uyarlamışlar

Oyunun öne çıkan en önemli özelliklerinden birisi, grafiklerinin Harry Potter evreniyle birebir uyumlu olması. Sihir yaparken, karakter seçerken ve oyunun menülerini kurcalarken karşınıza çıkan yazı tipleri ve grafikler doğrudan Harry Potter evrenini anımsatabilir.

Peki bu nasıl oldu dersiniz? Bu durumu Niantic’in Harry Potter’in filmlerini çeken ekiple doğrudan temas halinde olmasına borçluyuz. Oyunun tüm geliştirme sürecinde ortaklaşa hareket edilmesi, biz oyuncular için ciddi bir avantaj doğrusu.

Sihir Bakanlığı kimliğiniz var mı?

Google Play Store veya iOS App Store üzerinden oyunu indirdikten sonra ilk giriş ekranında sizden Sihir Bakanlığı kimliğinizi girmeniz isteniyor. Kimliğiniz yoksa yeni kayıt açabilmeniz mümkün. Sisteme giriş yaptıktan sonra yetenek kazanmanız ve oyuna ayak uydurabilmeniz için tanımlanan görevleri yerine getirmeniz isteniyor. Sonrasında kendiniz belirleyeceğiniz bir sihirbazlık alanına yoğunlaşıp yeteneklerinizi daha da yükseltebiliyorsunuz. 

Pokemon GO ve Harry Potter oyunlarında aynı anda yürüyüş yaparak puan kazanmaya çalışmayı ise düşünmeyin bile, çünkü bu denendi ve çalışmadığı onaylandı!

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız