İnceleme; Dota 2 The Dueling Fates

1818

10 Ağustos’ta The International 2017 programında muhteşem bir müzikal gösteri eşliğinde “The Dueling Fates” güncellemesinin videosu yayınlandı. Bu güncelleme videosunda yeni kahramanların görüntülerini hep beraber izleyelim. 

2 YENİ KAHRAMAN

Dota 2’ye son zamanlarda yeni bir kahraman getirmeyen Valve , “The Dueling Fate” güncellemesi ile oyunumuza 2 yeni kahraman getiriyor. Ve üstelik bir tanesi zeka taban özellikli bir karakter gibi gözüküyor. Diğer karakterimiz muhtemelen kuvvet taban özellikli. Oyunumuza son eklenen kahraman olan Monkey Kingçeviklik taban özellikli bir kahramandı ve oyuna yeni bir mekanik ile gelmişti. Yeni kahramanlarımız oyuna farklı bir mekanik ile gelecek mi merak konusu.

İlk kahramanımız yakın dövüşcü ve kullandığı silahı rakibine karşı savurabiliyor. Videoda duyacağınız üzere İspanyol  bir aksan mevcut. Ayrıca kahramanımızın bir “dash” yeteneğinin olduğunu da görebiliyoruz. Kullandığı birincil silahını rakiplerine fırlatabiliyor. Az da olsa yetenek kitinin nasıl bir şey olduğunu buradan çözebiliyoruz. Bristleback ile çatışma halinde olan kahramanımız akıllarda “Acaba Kuvvet tabanlı karakterlere karşı iyi mi?” sorusunu bırakmıyor değil. Birincil silahını fırlattığı zaman rakiplerine doğru hücum eden bir yeteneğinin olması muhtemel. Videoda göreceğiniz üzere Magnus bu hareketten epey etkileniyor. Creepleri hızlıca öldürmesi iyi bir ittirici olduğuna işaret olabilir.

The Dueling Fates - Bristleback ve Yeni Kahramanımız
The Dueling Fates – Bristleback ve Yeni Kahramanımız

Videonun sonlarına doğru diğer yeni kahramanımızİspanyol aksanlı arkadaşımız ile konuşuyor. Muhtemelen zeka özellikli bir karakter. Ve yanında birde bir dostu mevcut. Videoda geçen dialog aynen şöyle; “Güvendeler mi? Gerçekten değiller”. Anlayacağınız üzere bu minik dostumuz can yakacak gibi gözüküyor. Ani hasar verebilen bir destek görebiliriz belki. Ama belki.

The Dueling Fates - Yeni Kahramanımız ve dostu
The Dueling Fates – Yeni Kahramanımız ve dostu

The Dueling Fate güncellemesinin ne zaman geleceği henüz belli değil. Valve’nin malum oyuncuyu bekletme zevkini tüm oyuncular bilir. Bu güncelleme ile oyuna sadece iki yeni karakter gelmeyecektir. Güçlendirmeler, zayıflatmalar, yeni eşyalar… Söylentiler geçen güncellemede ki gibi sonbahar sonuna doğru çıkacak yönünde. Kesin değil. Fakat tüm Dota 2 oyuncularının The Dueling Fates güncellemesini dört gözle beklediği kesin.

 

İnceleme; Dota 2 The Dueling Fates ve diğer makalelerime buradan ulaşabilirsiniz. Makalemi okuduğunuz için teşekkürler, esen kalınız.