Just Cause 4’ün satış rakamları hayal kırıklığına uğrattı

325

Hitman serisiyle yakından tanıdığımız oyun stüdyosu Square Enix, Just Cause 4 ’ün satış rakamlarının beklenenden az olduğunu itiraf ederken bu başarısızlığın suçunu diğer AAA yapımlara attı.

Finansal çeyrek yıla ilişkin rakamları kamuoyuyla paylaşırken geçen sene piyasaya çıkan oyunlara dair satış adetlerini de açıklayan stüdyo yönetimi, Shadow of the Tomb Raider ve Just Cause 4 ’ün hayal kırıklığına yol açtığını söyledi. Shadow of the Tomb Raider, Just Cause 4 ’e kıyasla daha çok olumlu yorum almış olmasına rağmen ne yazık ki beklendiği kadar yüksek hasılata ulaşamadı.

Just Cause 4'ün satış rakamları hayal kırıklığına uğrattı - ProGamerTR

Yeni güncellemenin ilk sinyali verildi

Malum, Square Enix Japonya menşeli bir oyun stüdyosu. 2020 yılının üçüncü çeyreğinde 40-50 milyar Yen arası bir gelir beklediklerini açıklayan firmaya basın toplantısına katılan muhabirler “Shadow of the Tomb raider ve Just Cause 4 ’ün satış rakamlarının düşük olması, 2020’de elde etmeyi planladığınız gelirleri de azaltmış olabilir mi?” sorusunu yönelttiler.

Şirket yetkilileri ise bu soruya “Shadow of the Tomb Raider’in satışları zayıf başlamış olsa da geçen sene 4.12 milyon adet oyun satışı gerçekleştirdik. 2020’ye doğru da satışların artarak büyümesini bekliyoruz. Just Cause 4’ün toplam satış adedi ise maalesef beklentilerimizin altında kaldı. Fakat yine 2020’de bu rakamların artmasını bekliyoruz. Tabii bunun için oyunculara çeşitli güncellemeler çıkarmamız da gerekecek” cevabını verdi.

Tropik bir adada geçen macera oyunu Just Cause 4 başarısız olduğu için serinin son yapımı olabilir.

Düşüşün sebebi diğer kaliteli oyunlar

Peki, ne oldu da Just Cause 4 başarısız oldu dersiniz? Bu soruya Square Enix’in verdiği cevap biraz kaçamak gibi: Aynı dönemde piyasaya sürülen kaliteli AAA yapımlar!

Öte yandan diğer Square Enix yapımlarına kıyasla Just Cause 4 ’ün çok da sürükleyici bir senaryosu, bir öyküsü yoktu.

Bol bol çatışma ve kaosun hakim olduğu oyunla aynı tarih aralığında çıkış yapan birçok kaliteli yapım, bu oyunun beklenen satış rakamlarını yakalayabilmesinin önüne geçmiş. Tabii bunda oyunun çok yüksek donanıma ihtiyaç duyması ve optimizasyonunun pek de iyi olmamasının katkısı yadsınamaz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız