Klasik Warcraft oyunları ilk kez dijital ortama uyarlandı

165

Çok değil, bundan sadece birkaç hafta kadar önce dünyanın önde gelen oyun stüdyolarında Blizzard, orijinal Diablo oyununu GOG platformunda satışa sundu. Warcraft 1 ve 2’nin de ilerleyen süreçte dijital oyun mağazasında listeleneceğini müjdeleyen stüdyo bugün verdiği sözü tuttu ve her iki oyunu da GOG’a dahil etti.

Bu aslında çok önemli bir haber, çünkü adı geçen iki oyun ilk kez dijital ortama uyarlanıyor. Eğer nostaljik oyunlarla vakit geçirmeyi seviyorsanız, oyun CD’siyle uğraşmanıza gerek kalmadan tercihinizi Warcraft’tan yana kullanabilirsiniz.

Klasik Warcraft oyunları ilk kez dijital ortama uyarlandı - ProGamerTR

Tıpkı Diablo’da olduğu gibi Warcraft oyunları da GOG’a orijinal formunu koruyarak geçti. Mesela Warcraft: Orcs and Humans oyunu için GOG’un açıklaması “Tıpkı 1994’teki orijinal hali gibi hissettirecek” sözünü vermiş bulunuyor. Nitekim Blizzard’ın yaptığı çok ekstra bir şey yok, oyunun orijinal kodlarını modern işletim sistemlerinde çalışacak şekilde uyarlamak haricinde tabii.

Warcraft 2’de işler değişiyor

Ancak söz konusu oyun Warcraft 2 olduğu zaman durum biraz daha hassas bir hal alıyor. Çünkü bu oyun GOG’da Warcraft2: Battle.net Edition adıyla listeleniyor. Adından da anlaşılacağı üzere oyun artık Blizzard’ın çevrimiçi servisini destekliyor. Ve yine orijinal Diablo örneğinde olduğu gibi GOG ve Blizzard hayranlara oyunun iki farklı sürümünden birini satın alma seçeneği sunuyor.

Klasik olanı oyunculara otantik bir oyun deneyimi vaat ederken, tam fonksiyonel multiplayer desteğine sahip olan sürümde Blizzard’ın Battle.net online oyunculuk servisine bağlanma imkânı sunuluyor. Güncellenmiş versiyonda modern bilgisayarlarla uyumlu çalışabilmesi için oyunların birçok açık ve hatası giderilmiş durumda. Bu sayede yüksek çözünürlüklü monitörlerde dahi sorun olmadan Warcraft oynanabiliyor.

İki versiyondan biri seçilecek

Oyuncular Battle.net’in launcher uygulamasını açtıktan sonra hangi sürümü oynamak istedikleri noktasında tercih belirtebilecekler. Bu arada GOG’da listelenen Warcraft2’nin baz sürümün yanı sıra Tides of Darkness ve Beyond the Dark Portal isimli ek paketleri de içerdiğini belirtmiş olalım.

Warcraft 1 – 2 oyunlarını bundle paketi şeklinde satın alacak olursanız 14.99 dolar ödemeniz yeterli. Ayrı ayrı satın alacaksanız da ilki için 5.99, ikincisi içinse 9.99 dolar ücret biçilmiş durumda.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız