KMF GALİBİ 1907 FENERBAHÇE OLDU

335

Sezonu lider bitiren 1907 Fenerbahçe ekibi; KMF’de karşılaştığı ve playoffların favorisi olarak görülen Bahçeşehir SuperMassive karşısında 3-0’lık skorla kazanmayı başardı. Sarı lacivertli ekip bu sonuçla sezon birinciliği unvanını kış mevsimi şampiyonluğu ile taçlandırmış oldu.

KMF GALİBİ 1907 FENERBAHÇE OLDU - ProGamerTR

SEZONU AYNI PUANDA TAMAMLADILAR

            Sezon genelinde Ruin ve Kirei ikilisinin çok baskın performansıyla herkesi şaşırtan 1907 Fenerbahçe, finaldeki rakibi ile aynı oranda galibiyet alarak playoff ilk turunu bay geçme hakkı kazanmıştı. Yarı finalde eşleştiği ezeli rakibi Galatasaray Espor’u 3-0 gibi net bir skorla eleyen takım, mevsim şampiyonluğu için son basamağa da ulaşmıştı. Öte yandan Bahçeşehir SuperMassive ise sezonu 3. sırada tamamlayan ve geçtiğimiz senelerde finallerde sıkça gördüğümüz Royal Youth ile 3-2 sonuçlanan oldukça zorlu bir seriyi geride bıraktı.

FİNAL SERİSİ

            Erken oyunda Kirei’nin etkinliğini kırmaya yoğunlaşan Bahçeşehir SuperMassive, bu süreçte dört skor ve Alev Ejderi güçlendirmesini almayı başardı. Nitekim Kirei zorlandığı erken safhaların telafisini geç oyundaki Baron çalışı ile bir anda dengeleyerek takımını öne geçirmeyi başardı. Üst ve orta koridor oyuncularının bireysel inisiyatiflerini doğru kullanmasıyla 1907 Fenerbahçe ilk maçtan mutlu ayrılan taraf oldu.

            İkinci maça SuperMassive ormancısı Stomaged’in harika oyunuyla başlanırken 1907 Fenerbahçe’nin ilk kule kanını almasıyla oyuna kısa sürede denge geldi. Uzun süre başa baş devam eden karşılaşmada makro oyun olarak objektif kontrolünü daha iyi yapan Fenerbahçe ekibi 44. dakika itibariyle maçı kazanmayı başardı.

            Son maçta seçim ekranına sürpriz seçimler damga vurdu. Vayne ve Lee Sin gibi beklenmedik tercihleri ile son kozunu oynayan Supermassive, ilk kanı elde etmeyi başardı. Devamında çalınan Alev Ejderi ve hemen ardından çıkan savaşta FabFabulous’un harika performansı, SuperMassive ekibinin seriyi uzatacağına dair sinyaller vermeye başladı. Ne var ki geç oyuna doğru tam performansına ulaşan Karthus seçimi sayesinde maçı döndürmeyi başaran Fenerbahçe şampiyonluğunu da ilan etmiş oldu.

            Genelde aksiyon içerikli maçlarla öne çıkan normal sezonun aksine son derece durgun ve bol akıl oyunuyla geçen bir final serisini geride bıraktık. Bireysel yeteneklerinin yanı sıra makro oyunlarda da etkili olduğunu ispatlamış olan 1907 Fenerbahçe; MSI turnuvasında ülkemizi temsil etmeye de hak kazanmış oldu.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız