LCK ‘da Tecrübe Kazandı

574

E-spor’un en köklü ve başarılı ekiplerinden SK Telecom T1, Griffin Gaming karşısında aldığı galibiyet ile yaklaşık iki sene sonra LCK ’da şampiyonluk unvanını geri almış oldu.  Seriyi kayıpsız bir skorla geçen ekip, eleme sisteminde tecrübenin önemini bir kez daha gösterdi.

LCK'da Tecrübe Kazandı - ProGamerTR

NORMAL SEZONDA İKİNCİLİK

            SKT kurulduğu günden bu yana birçok başarı ve rekora imza atan bir ekip olarak son iki yıldır taraftarlarını büyük hayal kırıklıklarına uğratmaktaydı. Geçtiğimiz yaz sezonunu yedinci sırada tamamlayarak resmen devrinin kapandığının sinyallerini veren kulüp; bu sezon başında kurduğu kadrosu ile umutları tekrar yeşertmişti. Nitekim sezon içerisinde kupanın bir diğer favorisi Griffin Gaming’e üstünlük sağlamayı başaramasa da playoff aşamasında etkin bir performans sergileyerek mutlu sona ulaşmayı başardı.

FİNAL SERİSİ

            İlk maçta Pantheon seçimiyle dikkat çeken Griffin destek oyuncusu Lehends; rakip destek Mata’yı yakalayarak ilk kanı takımına kazandırmayı başardı. Nitekim genel itibariyle ortada devam eden maçta kırılma noktası son takım savaşında yapılan hatalar oldu. Pozisyon alma konusunda sıkıntılar yaşayan Griffin ekibi SKT’nin bu hatayı son derece verimli şekilde değerlendirmesiyle ilk maçı kaybetmekten kurtulamadı.

            İkinci maça rakibine iki skor vererek başlayan Griffin girdiği kabustan bir türlü uyanamadı. Orta koridor oyuncusu Chovy’nin varlık gösterememesi sonucunda Faker ve arkadaşlarının objektif, harita ve skor üstünlüğünü kolayca ele geçirmesi ile 29. dakika itibariyle final serisinde durum 2-0’a gelmiş oldu.

            Üçüncü maçta Taliyah-Pantheon alt koridor stratejisini tekrar deneyen Griffin, rakip ormancı Clid’in baskınlarına önlem alamayarak geriye düştü. Genel olarak kaosun hakim olduğu orta oyunda takım savaşlarında daha fazla hata yapan taraf Griffin ekibi oldu. SKT tecrübesiyle rakibinin açıklarını değerlendirerek üçüncü galibiyetini aldı ve kupanın sahibi oldu.

            Kazanılan şampiyonluk; SKT’nin eski günlerine dönüşünün sinyalinin yanı sıra MSI 2019 için de katılış bileti anlamına geliyor. Güçlü ekip son şampiyonluk yılı olan 2017’de de MSI’ya katılmış ve turnuvayı kupayı kaldırarak tamamlamıştı. SKT’nin üçüncü şampiyonluğunu almak için mücadele vereceği MSI turnuvası 1 Mayıs tarihinde başlayacak.