League of Legends : 8.20 Yamasından Öne Çıkanlar

691

Riot Games hali hazırda devam etmekte olan League of Legends Dünya Şampiyonası sebebiyle köklü değişiklik içeren bir yamadan oldukça kaçınmış gibi görünüyor. Özellikle Fırtınabiçen, Urgot ve bazı denge bozucu anahtar rünlere beklenen değişikliklerin de sezon öncesi döneme sarkacağı kesinleşmiş oldu. Yine de kısmen yenilenmiş Ezreal başta olmak üzere bazı ufak tefek oynanış değişiklikleri yamada kendine yer bulabildi.

League of Legends: 8.20 Yamasından Öne Çıkanlar - ProGamerTR

EZREAL GÜNCELLEMESİ

Asıl rolü itibariyle bir saldırı gücü taşıyıcısı olan Ezreal’ın W yeteneği, diğer yeteneklerine nazaran oyunda oldukça etkisiz kalıyordu. Şampiyon yetenek gücüne yöneldiğinde ise aynı yetenek oldukça yüklü bir hasar kaynağına dönüşüyor ve koridorda minyonlara dokunmaksızın rakipleri kolayca dürtmeye yarıyordu. Riot Games ilk sezondan itibaren neredeyse tüm yeteneklerini muhafaza eden şampiyonu komple yenilemek yerine, oldukça dengesiz hale gelen Özüt Akışı yeteneğini güncellemeye karar verdi.

Yeni yeteneği ile Ezreal, düz bir hedef doğrultusunda isabet ettiği ilk şampiyona işaret bırakan bir sihir küresi gönderiyor. İşaretli hedefe yapılan düz vuruş veya yetenek atışları, işaretin patlayarak hasar bırakmasını sağlıyor. Sihir küresi şampiyonların yanı sıra kuleler, merkez, inhibitörler ve destansı canavarlara da işaret bırakabiliyor. Bu yeteneği ile Ezreal, dürtme şampiyonu özelliklerinden bir nebze uzaklaşarak yetenek kombosuna yatkın bir hale getirilmiş oldu. Son olarak şampiyonun oyun içi görünüm, seslendirme ve yetenek simgelerinde de güncelleme yapıldığını hatırlatmakta fayda var.

KARA HASAT DENGELEMESİ

Kara Hasat anahtar rünü, verdiği yüksek hasar sebebiyle oyunun büyük bölümünü minyon ve canavar biçerek geçirmeyi seven şampiyonlar için ideal bir seçim olarak nitelendirilmekteydi. Nitekim son dönemde gücünün çok yüksek olması sebebiyle neredeyse tüm rol ve şampiyon sınıflarında görülmeye başlayan bu rün için mutlak bir dengeleme yapılması bekleniyordu. League of Legends yapımcısı Riot Games rününün yüklerini azaltmak yerine taban hasarını erken oyunda düşürerek en azından erken ve orta oyun şampiyonlarını farklı seçimler yapmaya zorlamış oldu. Bu yenilik bir sonuç getirmez ise tıpkı Dizginsiz Büyü Kitabında olduğu gibi bu anahtar ründe kapsamlı bir güncelleme gelebileceği de ihtimaller arasında yer alıyor.

SEZON ÖDÜLLERİNE UYGUNLUK SEKMESİ

Sezon içerisinde profil ekranında ara yüz değiştirme ve istatistik sekmesi gibi köklü değişikliklere nispeten daha ufak bir yenilik daha eklenmiş oldu. Getirilecek yeni bir ikon sayesinde League of Legends oyuncuları sezon sonu ödüllerine uygunluğunu takip edebilecek. Ayrıca oyuncuların ceza veya uyarılar sebebiyle sezon sonu ödüllerinden men edilme durumları da bu sekme üzerinden görülebilecek.