League of Legends: 8.22 yamasından öne çıkanlar

215

League of Legends sezonunun sonunun gelmesiyle oyuna sürülen yamaların hafiflediği gözlerden kaçmadı. Fazla sayıda olmayan ama kayda değer değişikliklerin bulunduğu 8.22 yaması oyundaki yerini alırken, sezon öncesi dönemin bir sonraki yama olan 8.23 ile başlayacağı da kesinleşmiş oldu. Son yama ile gelen önemli değişiklik ve yenilikleri kısa başlıklar altında inceledik.

League of Legends: 8.22 yamasından öne çıkanlar - ProGamerTR

DERECELİ SEZONUNUN SONU

Yaklaşık 1 sene boyunca yoğun bir rekabete sahne olan tekli/çiftli sıralar ile esnek dereceli sıraların sezonu, yeni yamanın sürülmesini takiben birkaç gün içerisinde sona erecek. Her sezon olduğu gibi dereceli sıraları Gümüş ve üzerindeki liglerde tamamlayanlar çerçeve ve sihirdar simgesi; Altın ve üzerindeki liglerde tamamlayanlar ise ek olarak Şanlı Orianna kostümü kazanacaklar. Tabi ödüllerin elde edilebilmesi için takdir seviyesinin alt kademelerinde bulunmamak gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.

ZAMAN BÜKEN KARIŞIM GÜNCELLENDİ

Üst koridorda ve çok sık olmasa da orta koridorda en güvenli başlangıç tercihlerinden biri Musibet İksiri oluyordu. Zaman Büken Karışım rünü sayesinde iksirin etkinlik süresi %20 oranında artarken aynı zamanda bu süre içerisinde %5 oranında hareket hızı da kazanılıyordu. Benzer şekilde Peksimet Teslimatı rünü ile de son derece etkili bir sinerji içerisinde olan rün, erken oyundaki gücü açısından tekli koridorlarda dengesizlikler yaratabiliyordu. Riot Games erken oyun metasını önemli ölçüde etkileyecek olan bu değişiklik için sezonun resmi olarak bitmesini beklemedi ve rünün tüketilebilen eşyalar üzerinde %20 oranında süre artırma özelliğini kaldırdı. Ayrıca artık karışımlar üzerinde işe yaramayan Zaman Büken Karışım rünü; iksir veya peksimet tüketildiğinde sağlanacak can ya da mana yenilenmesinin %50’sini anında; geri kalanını ise normal süresi boyunca tetiklenme olarak verecek.

PYKE DAHA AGRESİF HALE GETİRİLDİ

Pasifi, ultisi ve yüksek hareket kabiliyeti ile gerçek anlamda bir suikastçıyı andıran Pyke, destek rolüne alışılmışın dışında bir mekanik getirmişti. Ne var ki zamanla League of Legends oyuncularının Pyke için daha defansif eşyalar tercih etmesiyle şampiyonun işlevsellik ve kitle kontrolü ile ön plana çıkan sıradan bir destek karakterine dönüşmesi kaçınılmaz oldu. Bu haliyle Alistar’ın daha hareketli bir versiyonunu andıran Pyke için bir takım değişiklikler yapıldı. Artık şampiyonun yetenekleri saldırı gücü ve zırh deşme değerleri ile orantılı artacak. Dolayısıyla Pyke için tercih edilebilecek defansif eşya dizilimlerinin etkisi oldukça azalacak.

Her ne kadar dereceli sıralardaki sıralama mücadelesi sona erecek olsa da önümüzdeki sezonun başlangıcından önce en az iki yamanın daha planlandığını hatırlatmamızda fayda var. Yukarıda bahsettiğimiz üzere dereceli sıralarda başarı elde eden League of Legends oyuncularına verilecek olan Şanlı Orianna ödülü haricinde, ayrıca teknoloji temalı dört adet kostüm de yamanın yayınlanmasını takiben mağazada yerini alacak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız