League of Legends: 8.9 Yamasından Öne Çıkanlar

League of Legends 8.9 yaması orta koridor büyücülerine getirdiği düzenlemelerle dikkat çekiyor. Ancak içerik tabi ki bununla sınırlı değil. Yapılan değişikliklerden en fazla ön plana çıkanları kısa başlıklar halinde incelemek istedik.

BÜYÜCÜ EŞYALARINDAKİ DÜZENLEMELER

Büyücü yaması olarak da adlandırabileceğimiz yamadaki değişiklikler; League of Legends şampiyonlarının özelliklerinden çok eşyaları üzerinde gerçekleşti. Bunlar arasında da Doran’ın Yüzüğü ve Kayıp Cilt eşyalarına gelen düzenlemeler oldukça dikkat çekti. Doran’ın Yüzüğü artık sahibine taban mana yenilemesi sağlamayacak, ayrıca katledilen minyonlardan da mana kazandırmayacak. Bununla beraber Kayıp Cilt eşyasının bedelinin de 200 altın değerinde arttırılaması, manalı büyücüleri tercih eden oyuncuları kaynak kullanımı konusunda daha dikkatli olmak zorunda bırakacak.

League of Legends: 8.9 Yamasından Öne Çıkanlar - ProGamerTR

BÜYÜCÜLERE GETİRİLEN MANA DEĞİŞİKLİKLERİ

Eşyalardan elde edilen mana miktar ve yenileme tutarlarının azaltılması sebebiyle, bu eşyaları kullanan şampiyonlara en azından oyunun erken aşamalarında yaşayacakları kaynak sıkıntılarını azaltmak adına bir takım düzenlemeler getirildi. Buna göre Doran’ın Yüzüğü ve Kayıp Cilt eşyalarını sıkça kullanan şampiyonlar, oyun başında daha yüksek taban mana değeri ve mana yenilemesine sahip olacaklar.

DİZGİNSİZ BÜYÜ KİTABI YENİLENDİ

Daha önceki yamalarda ve açık betada defalarca dengelemelere uğrayan Dizginsiz Büyü Kitabı rünü nihayet tamamen değiştirildi. Yeni haliyle artık çatışma dışında bulunmak kaydıyla haritanın her yerinde sihirdar büyüsü değişikliği yapılmasına olanak sağlayacak. Yeni büyü kullandıktan hemen sonra ise tekrar eski büyüye dönülecek. Anahtar rün maçın 6. dakikasına kadar kullanım dışı olacak ve kullanıldıktan sonra 4 dakikalık bekleme süresine girecek. Her farklı sihirdar büyüsü değişikliği ile bekleme süresi 15 saniye azalacak. Bu düzenlemeler sayesinde daha önce büyü değişikliği konusunda katı sınırlamalar içeren anahtar rün; hedeflendiği gibi maç içinde farklı stratejiler izlemeyi seven oyuncular için daha kolay ve kullanışlı hale getirilmiş oldu.

BARON VE VADİNİN ALAMETİ

Baron Nashor’un en yakın hedefe yönelttiği tekli hasarı düşürülürken, alan hasarı arttırılarak tek bir tank yerine tüm takımın dayanıklılığı önemli hale getirildi. Ayrıca can değeri %50 oranında yükseltilirek katledilmesi zorlaştırıldı. Vadinin Alameti ise çağrıldığında kulelerden daha az hasar alıp, çok daha yüksek hasarlar bırakabilen bir hale getirildi. Ancak göz kısmına isabet eden saldırılardan da iki kat fazla hasar alması sağlandı.

Profil arka planı özelleştirilmesinin açılması da yamanın merak edilen yenilikleri arasında yerini alıyor. Önümüzdeki günler ve devamında gelecek olan League of Legends yamalarıyla beraber oyuncular durum ve sihirdar simgesi görünümlerinin yanı sıra yavaş yavaş profillerindeki görünüme de müdahale edebilecekler.