League of Legends: 9.10 Yaması Meta Şampiyonları

515

Yeni destek şampiyonunun oyuna sürüldüğü League of Legends yamasında ön plana çıkan meta şampiyonları kısa başlıklar halinde inceledik.

İŞTE LEAGUE OF LEGENDS 9.10 YAMASININ META ŞAMPİYONLARI

League of Legends: 9.10 Yaması Meta Şampiyonları - ProGamerTR

ÜST KORİDOR

1- Aatrox

            Yenilenen Aatrox belki de farkında olunmadan çok daha güçlü bir ezergeçer konumuna getirilmiş oldu. Ultisi sayesinde rakiplerini son vuruşu yapma konusunda tereddüde düşüren şampiyon yüksek can çalmasıyla üstündeki barı bir anda doldurma kabiliyetine de sahip. Aatrox hem kitle kontrol hem de mobilite arayan oyuncular için vazgeçilmez bir görüntü çiziyor.  

2- Riven

            Yenilmez rünü zayıflatılsa da bu Riven’ı hiç etkilemedi diyebiliriz. Çok yönlü eşya dizilimi sayesinde her kompozisyon ve rakip stratejiye göre kolayca adapte olabilen şampiyon, hasarı %8’e düşürülen rünün de en ideal kullanıcısı olmaya devam ediyor.

3- Tryndamere

            Ayrık ittirmenin en güçlü şampiyonlarından olan Tryndamere son yamada ufak da olsa bir güçlendirme aldı. Artık daha hareketli ve agresif olabilen şampiyonun koridor aşamasındaki gücü de rakipleriyle kapışabilecek seviyeye gelmiş oldu.

ORMANCI

1- Elise

            Rün Feryadı eşyasının bedelinde indirime gidilmesi akıllara hemen büyücü ormancıları getirdi. Elise de yetenek kiti itibariyle metada bu yönde en güçlü şampiyon olarak bir anda ormanın hakim şampiyonları arasına girmeyi başardı. Baskınlarda oyun kurma ve hızlı orman dönme özelliği sayesinde Elise, önümüzdeki haftalarda daha sık karşımıza çıkacaktır.

2- Master Yi

            Güçlü durumda olmasına rağmen son yamada tam anlamıyla beklenen dengelemeyi almadı. Aksine Master Yi’nin oyun stiline hakim oyuncuların çok daha etkili olabileceği modern bir yetenek seti oluşturularak şampiyon tam bir taşıyıcıya dönüştürülmüş oldu. Master Yi’yi özellikle tekli sıralarda daha sık göreceğimizi söylemek yanlış olmayacaktır.  

ORTA KORİDOR

1- Neeko

            Orta koridorda Neeko, Buzul Takviyesi rünü sayesinde şu an son derece güvenli bir seçim haline geldi. Aldığı yavaşlatma etkili eşyalar sayesinde çok geniş alanda kitle kontrol uygulayabilen şampiyon, ultisini rakiplerine çok rahat şekilde ulaştırabiliyor.  

2- Zoe

            Son değişikliklerle biraz geri plana düşmüş gibi görünse de Zoe hala orta koridorun en güçlü şampiyonları arasında yer almaya devam ediyor. Elektrik Ver anahtar rünü ile hasarını çok üst seviyelere çıkarabilen şampiyon, savaş sisinden gönderdiği uyku balonları sayesinde kolayca baskın da üretebiliyor.

ALT KORİDOR ( NİŞANCI )

1- Kai’Sa

            Şüphesiz yasaklanmadığı her maç alınması gereken tek nişancı Kai’Sa diyebiliriz. Guinsoo’nun Hiddeti eşyasına gelen zırh delme ve büyü nüfuzu artırım özellikle şampiyonun karma hasarını çok daha etkili hale getirdi. Geç oyun hiper taşıyıcılığı açısından kusursuz bir yetenek setine sahip olan şampiyonu ilerleyen günlerde sıkça göreceğiz.  

2- Jhin

            Üçlü Ebedi Kılıç stratejisi ile metaya dönen Jhin, son yamada Canbiçen eşyasına gelen güçlendirme ile alternatif bir seçenek de bulmuş oldu. Kritik eşyalarından anormal seviyede saldırı gücüne ulaşabilen şampiyonun kartopu etkisi yakalaması artık daha da kolaylaşmış oldu.

3- Ezreal

            İkinci seviyede en güçlü nişancı konumunda olan Ezreal erken koridor safhasını eskisine nazaran daha agresif oynayabiliyor. Bu haliyle orta oyuna üstün olarak girmesi halinde çok yüksek hasarlara ulaşabilen şampiyon E yeteneği ile rakiplerinden kolayca kaçabiliyor. Nişancı şampiyon kapsamlı bir düzenleme almadığı takdirde her zaman metanın öne çıkanları arasında yer alacak gibi görünüyor.

ALT KORİDOR ( DESTEK )

1- Nautilus

             Nautilus dendiğinde akla direkt çok çeşitli bir kitle kontrol cephanesi gelse de şampiyonun hiç de küçümsenemeyecek bir hasarı potansiyeli mevcut. Dürtmeyi seven veya sık sık takas arayan büyücü destekleri kolayca koridor dışına itebilen şampiyonun geç oyundaki etkisi de son derece yüksek.

2- Yuumi

            Yeni çıkan şampiyonun mekanikleri henüz tam olarak çözülemese de yapışma özelliği sayesinde bir süre metada yer edinecek gibi görünüyor. Yuumi takım arkadaşlarına yardımcı olmaktan ziyade onlarla birlikte hareket ederek rakipleri hasar ve kitle kontrole boğabilen bir şampiyon. Üstelik bu işlevini yerine getirirken düşmanları tarafından hedef dahi alınamıyor. Bu haliyle şampiyonun dengelenene kadar alt koridor için öncelikli seçim olacağını düşünmemiz yanlış olmayacaktır.

3- Lux

            Son yamayı da zayıflatma almadan geçen Lux alt koridordaki etkinliğini korumaya devam ediyor. Hem koruyucu bir destek hem de ani yüksek hasara sahip bir kontrol büyücüsü olabilen şampiyon kolay kolay metadan düşecek gibi görünmüyor.  

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız