League of Legends: 9.7 Yamasından Öne Çıkanlar

137

League of Legends son döneminde hakkında en çok şikayet edilen güçlü şampiyonlar Kayle, Urgot ve Sylas için getirdiği dengelemeler ile öne çıkan yamada ayrıca mevcut ARAM modunun Kasap Köprüsü versiyonu da yeniden oyuna getirildi. Dikkat çeken değişiklikleri doğrultusunda 9.6 yamasını kısa başlıklar halinde inceledik.

League of Legends: 9.7 Yamasından Öne Çıkanlar - ProGamerTR

KAYLE VE URGOT DENGELEMELERİ

            Kayle pasifinden gelen özelliği sayesinde sadece seviye atlayarak güç patlamasına ulaşabildiğinden, erken oyunda oyuncuların ölmekten veya skor bulamamaktan çekince duymamasına sebep oluyordu. Bu da oyunun genel mekanikleri açısından dengesizlik yarattığı gibi rakibe de önlem için şans tanımıyordu. Yeni yamayla E yeteneği zayıflatılarak aradaki açığı artık yetenek gücü üzerinden kapatma üzerine bir mekaniğe getirildi. Bu sayede Kayle de eskisine göre altın ve eşya dizilimine daha fazla ihtiyaç duyan bir şampiyon haline gelmiş oldu.

            Urgot ise son yamada aldığı güçlendirmeler üzerinden biraz törpülenme gördü. Pasifinden ve ultisinden gelen hasarı azaltılan şampiyon, E yeteneğinin bekleme süresi ve mana bedelinde de artış aldı.

GÖRÜŞ RÜNLERİ GÜNCELLENDİ

            Hakimiyet yolunun önemli rünlerinden Gözyuvarı Koleksiyonu, sağladığı 30 değişken güç değeri ile diğer alternatiflerini çok geride bırakıyordu. Bu sebeple Hayalet Poro rününe her süresi biten dost totem için 2, toplamda 30 değişken güç; Zombi Totem rününe ise her kırılan düşman totemi için 2, toplamda 30 değişken güç değeri eklendi. Bu haliyle sadece bahsi geçen rünlerin değil, Hakimiyet rün yolunun bütünüyle farklı şampiyon ve roller tarafından kullanılabilmesinin de yolu açılmış oldu.

KARA MÜHÜR İADE BEDELİ

            Kara Mühür; erken oyunda rakipleri katlettikçe güçlenen, bu sebeple de ilk dakikalardan itibaren risk alarak skor almayı hedefleyen oyuncular için getirilmiş bir eşyaydı. Nitekim başlangıç için verdiği özellikler ve iade bedelinin yüksek olması sebebiyle Doran Yüzüğü yerine sıkça tercih edildiğinden amacı dışında kullanılabiliyordu. Son yamada eşyanın sağladığı yetenek gücü 10’a düşürülürken, iade bedeli de 245’ten 140 altına kadar düşürüldü.

            Daha önce detaylı şekilde incelediğimiz yeni yasaklama ekranı ve Kaçış isimli yeni sihirdar büyüsü ile ARAM Kasap Köprüsü modu da oyunda aktif hale geldi. Modun kalıcılığı kesin olmamakla beraber alınacak geri bildirimler doğrultusunda şampiyonların, eşyaların ve rünlerin ilerleyen yamalarda haritaya göre dengelenmesi bekleniyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız