League of Legends : All Star Etkinliği Başlıyor!

703

Yılın son profesyonel turnuvası olan geleneksel All Star etkinliği hakkında son detaylar da paylaşıldı. ABD’nin Las Vegas şehrinde 7-9 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikte öne çıkan başlıkları kısaca inceledik.

League of Legends : All Star Etkinliği Başlıyor! - ProGamerTR

TÜRKİYE’Yİ 4 İSİM TEMSİL EDECEK

All Star 2018’de ülkemiz iki profesyonel oyuncu ve iki yayıncı tarafından temsil edilecek. Royal Bandits ekibinin başarılı oyuncusu Dumbledodge ile geçtiğimiz günlerde TSM’e transfer olan Broken Blade, profesyonel oyuncu etkinliklerinde mücadele verecek. Bir dönem Dark Passage formasıyla profesyonel arenada boy gösteren ancak yaklaşık 2 senedir yayıncılığı ile popüler olan Immortoru ile son dönemde yaptığı meta dışı rün denemeleriyle tanınan yayıncı KFCEatbox da etkinlikte ülkemiz adına yer alacak. Yayıncılarımızın katılımı profesyonel oyuncu eşleşmelerinden ziyade eğlence ağırlıklı mod ve turnuvalarda olacak.

TURNUVALAR VE TAKIM EŞLEŞMELERİ

Her sene etkinliğin en fazla ilgi çeken bölümü olan 1’e 1 eşleşmeler bu sene de heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz iki sezonda 1’e 1 turnuvalara ambargo koyan Çin kökenli oyuncu Uzi bu sezonun da eşleşmelerin favorisi olarak gösteriliyor.

Bu sene 2’ye 2 turnuvasında ise bir bağış hedefi gündeme alındı. Buna göre etkinliğin gelirinin bir kısmı, kazanan ikilinin seçtiği bir hayır kurumuna bağışlanacak. 16 profesyonel oyuncunun kendi bölgesinden rastgele bir oyuncu veya yayıncı ile eşleşeceği etkinlikte ülkemiz Dumbledodge ve Immortoru ikilisi tarafından temsil edilecek. Hali hazırda dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen Faker ile Arındır büyüsünü kullanmasıyla bir döneme damga vuran Captain Jack ise Güney Kore’yi temsil edecek.

All Star etkinliğinin ana bölümü olarak görülen Doğu-Batı karşılaşmasında ise yine aynı soru gündeme gelecek: Mesafe kapandı mı? Her sene Doğu liglerinin takımları tarafından domine edilen etkinlikte Kuzey Amerika ve Avrupa takımlarının bu sene şeytanın bacağını kırması bekleniyor. Zira 2018’in en başarılı ülkesi Çin olsa da Avrupa ekiplerinin de oldukça iyi bir sezon geçirdiğini hatırlatmakta fayda var.  Son olarak dört büyük bölge olan Avrupa – Kuzey Amerika ve Çin – Güney Kore arasında da tamamen gösteri amaçlı özel maçlar da düzenlenecek.

ALTERNATİF MODLAR

Yüksek rekabet ve Sihirdar Vadisi’nin sıradanlığından sıkılan izleyiciler için alternatif modlar üzerinden düzenlenecek bölümler de mevcut. Yine profesyonel oyuncuların ortaklarıyla katılacakları eğlence modlarında da çeşitli müsabakalar düzenlenecek. Şimdilik URF, İki Elin Sesi Var ve son çıkan oyun modlarından Merkez Baskını duyurulsa da etkinliğin bu kısmında daha fazla içerik ve sürprizin olabileceğini belirtelim.