League of Legends Belgeselde Yer Aldı!

1863

            Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre League of Legends , Netflix tarafından yayınlanacak olan yeni bir belgesel serisine konu edilecekti. Kuzey Amerika LCS etkinliklerinin, dizi bölümlerinden birine konu edileceği proje 21 Aralık tarihinde yayınlandı.

ETKİNLİKLERİN PERDE ARKASI

            Belgesel serisinde spor, moda, uzay ve yemek dünyasındaki dev etkinliklerin hazırlanmasında geçen yedi günlük süreç mercek altına alındı. İlk bölüm itibariyle Karl Lagerfeld tarafından tasarlanan CHANEL Spring 2018 Couture koleksiyonu işlendi. CHANEL Haute Couture Fashion Show’un ardından Kentucky Derby, Eleven Madison Park restoran açılışı, Westminster köpek yarışması, NASA Cassini görevi ve Kuzey Amerika LCS hakkında olmak üzere toplamda altı ikonik etkinlik, dizinin bölümlerine konu edildi.

League of Legends Belgeselde Yer Alacak! - ProGamerTR

KUZEY AMERİKA LCS 2018 BAHAR SEZONU

            Moda, mutfak ve uzay konularının sıra dışı belgesellerin içeriklerini uzun zamandır süslediği bilinen bir gerçek. Nispeten daha yeni bir alan olan espor da yavaş yavaş bu tür projelerde yer edinmeye başlıyor. Dünyanın en iyi restoranının yenilenmesi veya Satürn atmosferine gönderilen uzay aracının takibi gibi popüler konuların yanında bölgesel de olsa bir espor etkinliğinin yer bulması büyük heyecan yaratıyor.

            Henüz içeriği tam olarak belli değilken yayınlanan fragmanlar ve yapılan duyurulardan anlaşıldığı üzere League of Legends ile ilgili bölümün 2018 Bahar Mevsimi LCS finalleri üzerinden işleneceği tahmin ediliyordu.

            7 Days Out belgesel serisi 21 Aralık itibariyle Netflix üzerinden yayına girdi. Serinin beğenilmesi halinde 2019 yılında düzenlenecek etkinlikleri içeren ve daha fazla bölümden oluşan ikinci sezonun da ihtimal dahilinde olduğu konuşulanlar arasında yer alıyor.