League Of Legends Oyun İçi Gizli Özellikleri

League Of Legends Oyun İçi Gizli Özellikleri ile yeni başlayanlar veya uzun zamandır oynamanıza rağmen farkında olmadığınız oyun içi gizli özellikleri özetledik.

Zyra’nın Maokai ve Leona üzerindeki gizli pasifleri

Maokai, 500 birim kadar yakınında bir dost Zyra var ise +1 hareket hızı alır. Bu pasif Zyra 500 birimden çıktıktan 2 saniye sonra sona erer.Bunun sebebi ikisininde bitki olmasıdır

Her türlü dost ve düşman leonanın W skilli(zırh ve büyü direnci veren) Zyranın üzerinde patlarsa Zyra görüntü olarak büyür.(Tam olarak olmasa da Nasus’un boyuna ulaşır.)Bu etki 20 saniye kadar sürer

Caitlyn – Vi pasifsi:

Caitlyn ve Vi piltover suçlularına karşı savaşan ortaklar olduğu için ikisi aynı takımda olup 1500 birim yakında olduklarında On The Case adında bir buff alırlar. Bu buff’ın hiç bir özelliği yoktur.

Düşman takımlarda iken, Vinin tauntu değişir. Çay içer ve içtikten sonra o bardağı yerde parçalar. Ve garip yumruğu yüzüne yiyeceksin gibi bir şeyler söyler. Eğer Caitlyn bunu duyar ise(1500 birim olayı burada geçerli değil. O an ya dip dibe olacaklar yada caitlyn o an onu izliyor olacak.) Caitlyn Vi’ye karşı geçerli ekstra hasar kazanır. Ölünce bu bonus gider, tekrar aynı hareketi yaparak aktif edilebilir

Syndra’nın W pasifi:

1) Syndra her türlü minionu uçurabilir. (Annie’nın tibbers’ı, Heimer’in makineleri.)
2) Eğer Syndra mavi buff’ı uçurursa 10 mana geri kazanır ve W skillinin bekleme süresi 1 saniye düşer.
3) Eğer Syndra kırmızı buff’ı uçurursa kırmızı buff’ın etkileri sanki syndradaymış gibi karşı tarafa hasar verir ve yavaşlatır.
Shaco’nun ultisi hakkındaki pasifler:
1) Volibear’ın E skilli Shaco’nun gerçeğini korkutmaz ancak klonunu korkutur.
2) Leona zıplama skilli ile shaconun klonuna zıplıyamaz.
Shaco’da buff var ise (mavi, kırmızı), klonunda bu bufflar gözükmez.

Thresh Hakkında Pasifler:

Thresh ölen şampiyonların ruhlarını toplar. Nunuda bu olay x2 şeklindedir. Willump yani Yetiside ruhunu bırakır. Aynı olay Sejuani ve altındaki mamut için geçerli değildir.
Ek olarak, Thresh’in ruh toplama miktarı 256 ya ulaşırsa Soul Glutton adı altında yeni bir buff alır. Bu olay thresh’in stacklerini 0lar ve ruh toplamaya devam eder. Bonus armor kalır.
Thresh’in herhangi bir skini base atarken yerden bir hazine kutusu çıkarır. Öyle base atar. Nadir durumlarda lastik çıkarır. Bunun nasıl yapıldığı neyin üzerine yapıldığı daha çözülememiş.
Thresh sadece Nautilius’u öldürdüğünde özel bir seslendirmeye sahip olur.

Rengar Khazix Pasifi(Av Başladı):

İki şampiyon da 18 seviye olduğu zaman devreye girer ve ilk öldüren pasifi alır.
Khazix normal zamanlarda sihirdarın belirlediği 3 skill’ini geliştirebilir fakat av başladığı zaman Rengar’ı öldürürse bir skill daha geliştirme hakkı kazanır yani tüm skilleri gelişmiş olur.
Av başladığında Rengar Khazix’i öldürürse kalıcı olarak saldırı hızı kazanır.

Leona Pasifi:

Leona zıplama skilli ile Shaco’nun klonuna zıplayamaz. Ancak işaret bırakır.
Leona’nın Sunlight skilli gözlüğü olan karakterlere 1 hasar daha az vuruyor.

 

 

Zed ve Shen + Ninjaların Özel Pasifi:

Zed ve Shen’in çok büyük bir kan davası vardır. Zed Shen’in babasını öldürdüğü için oyunda karşı karşıya geldiklerinde replikleri değişir.
Shen, rakip takımdaki Zed’in yakınında bir düşmanı kışkırttığında, Zed farklı bir replik söyler.
Shen eğer Zed’i kışkırtırsa Zed ile dalga geçer.
Aynı takımda 1’den fazla ninja bulunursa(Zed, Shen Akali, Kennen), o ninjalar -1 health alıyor. Çünkü ninjalar kendi başlarına daha iyi çalışırlar.

Freljord Savaşı Pasifi:

Rakip takımlarda Lissandra, Ashe yada Sejuani, Lissandra olursa her iki şampiyon 18. seviyeye ulaştığı zaman freljord pasifi ortaya çıkar. Bu pasifle Sejuani yada Ashe Lissandra’yı öldürürse kafalarında taç belirir ve yeni kraliçe olarak seçilirler. Eğer Lissandra diğer iki şampiyondan birini öldürürse kafasındaki taç kalır ve özel bir replik söyler.

Diğer Oyun İçi Pasifler:

Lulu, Nidalee, Lee Sin ve Caitlyn’in, rakiplerini görünmesini sağlayan yeteneklerine yakalandıysanız, yakınınızda görünmez üniteleri, yani düşman totemlerini, Teemo’nun mantarlarını ve Shaco’nun kutularını görebilirsiniz.

Volibear ile Zilean arasında bir kan davası vardır. Volibear, Zilean’ı öldürürse fazladan +11 altın kazanır. Zilean, Volibear’ı öldürürse fazladan +10 altın kazanır.Bunun nedeni, bu iki şampiyonun birbirinden nefret etmesidir. Zilean ve Volibear aynı oyunda ve rakip takımlardayken ikisinde de bir buff belirir. Zilean’da “Zırhlı ayı Düşmanı” pasifi çıkar ve açıklama olarak “Benim zamanımda, Zırhlı bir ayıyı League of Legends’a hayatta almazdık” yazar. Volibear’da “Zaman Bekçisi Rakibi” pasifi çıkar ve açıklama olarak ” Zilean bile zırhlı bir ayıyı League of Legends’tan uzak tutamadı” yazar.
Zombi Brand bir düşmanı kovalıyorsa koşma animasyonu ve konuşması değişir.
Gravesin sis perdesi yeteneğinin Nocturne’e tutturduğunda, onu karanlıkta bıraktığı için dalga geçer.
Nidalee’nin yakınında ondan kısa ve seviye olarak düşük bir dost şampiyon varsa o şampiyon her 5 saniyede +5 tecrübe kazanır.
Skarner 12 saniye boyunca çalılarda beklerse “Skar, Skar, Skarner” diyebilir.