League of Legends: Unutulan Şampiyonlar

127

Son yamanın ardından Volibear’ın güncelleme sırasına alınmasıyla Riot Games’in uzun süredir hem oynanış hem de kozmetik olarak unuttuğu şampiyonlar da gündeme gelmiş oldu. Kassadin, Udyr, Shaco gibi şampiyonların uzun süredir hem metanın dışında olması hem de yeni kostüm alamaması, bu şampiyonların fanlarını büyük bir beklentiye soktu.

BEKLENEN VOLIBEAR GÜNCELLEMESİ

League of Legends: Unutulan Şampiyonlar - ProGamerTR

            Volibear yüksek kitle kontrolü, hayatta kalma becerileri ve baskınlardaki etkinliği ile aslında yetenek kiti itibariyle oldukça etkili bir ormancı olabiliyordu. Nitekim uzun bekleme süreleri ve oynanışındaki tekdüzelikle 3 sezondan fazla bir süredir metada varlığını hissettiremiyordu. Öte yandan 1000 günü aşkın süredir kostüm de almayan şampiyonun tamamen unutulduğu düşünülürken son günlerde yapılan güncelleme açıklaması Volibear oyuncularının az da olsa yüzünü güldürdü. Ancak bu güncellemenin yaklaşık tarihi veya kapsamının ne olacağına dair henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

KOSTÜMSÜZLÜK SÜRESİNDE REKOR SAHİBİ UDYR

            Uzun süredir kozmetik içerik almayan şampiyonlar listesinin zirvesinde Udyr yer alıyor. Ruh Bekçisi ile oyunda sınırlı sayıdaki destansı kostümlerden birine sahip olan Udyr, devamında “Ben de Hayvanım Udyr” isimli ilginç bir kostüm edinmişti. Nitekim bu kostümün yayınlanmasının üzerinden 1430 gün geçmesine rağmen Udyr her hangi bir yenilik görmedi. Udyr’i bu konu ile ilgili olarak Skarner ve Xerath takip ediyor. Her iki şampiyon da Kumların Muhafızı kostüm serisinden birer kostüm edinmesine rağmen 1400 gün aşkın bir süredir yenilik görmüyorlar. Bunların yanı sıra Rek’Sai, Kassadin ve Vel’Koz da 1000 günü aşkın süredir kostüm almayan şampiyonlar arasında yer alıyorlar.

TEK KOSTÜMLÜ ŞAMPİYON

            Son çıkan şampiyonları saymazsak 2016 yılında oyuna sürülen Ivern şu an tek kostümü bulunan yegane şampiyon olarak dikkat çekiyor. Geçtiğimiz haftalarda 2019 yılında yayınlanacak kostümlerle ilgili sızan haberlerde Ivern’in güzel bir kostüm alacağı bilgileri geçse de konu henüz netleşmiş değil. Öte yandan Riot Games’in son dönemde Prestij serisi kostümlerine ağırlık vermesi ve bu konsept üzerinden etkinlikler başlatması da bir takım ipuçları veriyor. Şimdiye kadar Akali, Kai’Sa, Vayne ve Ahri gibi çoğunlukla insan görünümlü ve kadın cinsiyetli şampiyonların tercih edildiği konseptte farklı türde seçimlerin olması yakın zamanda beklenmiyor.

            Saydığımız bu şampiyonların bazılarına yönelik çalışmalar yapılacağına dair söylentiler bulunsa da henüz kesin bir bilgi paylaşılmış değil. Hali hazırda kesinleşen yeni Brand kostümü ve yakın zamanda oyuna gelmesi beklenen Kayle, Morgana ve Mordekaiser güncellemelerinin ardından Riot Games’in konu hakkında detaylı açıklamalar yapması bekleniyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız