League of Legends Yaz Mevsimi heyecanı başlıyor !

1140

League of Legends Yaz Mevsimi ile ülkemizi temsil edecek takım belirlerleniyor !

Türkiye’nin tek profesyonel espor ligi League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi’nde Yaz Mevsimi heyecanı, 3 Haziran’da oynanacak ilk maçlarla sezona merhaba diyecek. Toplam 7 hafta sürecek Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi boyunca; 1907 Fenerbahçe Espor, Çilekler, Dark Passage.BKM Express, Galakticos, Oyunfor.CREW, P3P eSports, BAUSuperMassive eSports ve Team AURORA, Türkiye’nin en iyisi olmak ve uluslararası arenada ülkemizi temsil etmek için mücadele edecek.

Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek takımı belirleyecek

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde 7 hafta sürecek mücadelenin ardından çeyrek ve yarı finalde de başarı elde ederek zirveye yerleşen iki takım, League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde şampiyonu belirlemek için karşı karşıya gelecek. On binin üzerinde League of Legends ve espor tutkununun aynı çatı altında toplandığı, yüz binlerce seyircinin ekranlarından takip ettiği bu dev espor organizasyonundan galip çıkan taraf Türkiye Şampiyonu unvanının sahibi olacak. Kazanan takım ayrıca bu yıl Çin’de gerçekleştirilecek League of Legends Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak.

League of Legends Yaz Mevsimi – İlk Haftanın Fikstürü Şu şekilde;

İşte ilk haftanın fikstürü;

3 Haziran Cumartesi

14:00 SUP vs CRW

16:00 P3P VS CLK

18:00 AUR VS FB

4 Haziran Pazar

14:00 GAL VS DP

16:00 FB VS SUP

18:00 CLK VS AUR

5 Haziran Pazartesi

18:00 DP VS CRW

20:00 P3P VS GAL

Maçlar Twitch, Youtube ve S Sport TV Kanalından Canlı Yayınlanacak

Sezonun tüm karşılaşmaları League of Legends’ın Twitch (http://tr.twitch.tv/riotgamesturkish) ve YouTube (http://www.youtube.com/LoLespor) kanallarından canlı olarak izlenebilecek. Ayrıca League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi, pazartesi günleri oynanacak maçların canlı yayınıyla S Sport ekranlarında da yer alacak.

Diğer League of Legends haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.