LOL: Misfits Mevsim Finallerine Katılamıyor

586

Eski adıyla Avrupa LCS; yenilenen format ve ismiyle LEC olarak bildiğimiz en büyük bölgesel League of Legends liginde sezonun ilk sürprizi Misfits ekibinden geldi. Finallere, hatta şampiyonluğa oynamasına kesin gözüyle bakılan takım ligde son sıralara demir attı.

LOL: Misfits Mevsim Finallerine Katılamıyor - ProGamerTR

İYİ BAŞLAYAN SEZON KÖTÜ DEVAM ETTİ

            ABD merkezli olan ancak Avrupa liginde mücadele veren Misfits ekibi 2016 yılında kurulmasına rağmen oldukça hızlı bir sürede iddialı konuma geldi. 2017 Dünya Şampiyonasına katılan ekip çeyrek finale kadar yükselmiş, ancak bu turda SKT T1’e kaybetmekten kurtulamamıştı. 2018’de ligi 4. sırada bitiren Misfits bu sezon başında artık zirveye oynayacağının sinyallerini güçlü transferler ile vermişti. Sezon başında tecrübeli oyuncular SoaZ, GorillA ve Febiven’in kadroya katılmasıyla hedefin yüksek tutulduğu da kanıtlanmış oldu.

            İlk üç haftada Fnatic ve Origen gibi favori ekipleri devirmeyi başaran takım için işler bir sonraki hafta itibariyle tersine dönmeye başladı. Dördüncü haftada Schalke 04 karşısında bozguna uğrayan Misfits, dokuzuncu haftaya kadar sadece 3 galibiyet alarak bir türlü sekizincilikten kurtulamadı. Son hafta Splyce karşısında mücadele veren ekip, ilk beşe girebilmek için son şansını da değerlendiremedi ve karşılaşmadan mağlup ayrıldı.

SPLYCE GALİBİYET SERİSİNE DEVAM EDİYOR

            Son şansı olan Splyce maçında aslında son derece güvenli seçimler yapmayı başaran Misfits, erken oyunda ilk kan ve altın farkını alarak büyük avantaj yakaladı. Ancak ilk Baron savaşında yapılan hatalar sonucu hem Baron güçlendirmesini hem de üstünlüğünü kaybeden Misfits maçın ilerleyen dakikalarında da güçlü oyun sonu kompozisyonuna sahip olan rakibine boyun eğmekten kurtulamadı. Splyce aslında bu stratejiyi ilk kez yapmıyor. Önceki haftalarda da geç oyuna odaklı stratejileri ile güzel bir galibiyet serisi yakalayan ekip genç kadrosuyla bu sene mevsim finallerini garantilemiş oldu.

            LEC 2019 Mevsim Finallerinde Fnatic ile eşleşmesi beklenen Splyce, geçtiğimiz ay normal sezonda karşılaştığı güçlü rakibine yenilmekten kurtulamamıştı. Son dönemde en büyük silahları haline gelen geç makro oyun stratejisinin Fnatic karşısında işe yarayıp yaramayacağı konusu şimdiden merak uyandırmaya başladı.