LOL: Taktik Savaşları Ara Yaması

240

Geldiği anda tutmayı başaran alternatif oyun modu Taktik Savaşları’nın beta dönemi devam ediyor. Bu süreçte kısa aralıklı değişikliklerle modu dengelemeye çalışan Riot Games’in getirdiği son yenilikleri inceledik.

TAKTİK SAVAŞLARI YAMASINDA KRİTİK VURUŞLARIN DENGELENMESİ

            Oyunun en güçlü kompozisyonu olarak kabul edilen Ninja-Suikastçı dizilimi ara yamada dolaylı bir dengeleme aldı. Dört Ninja şampiyonu elinde bulunduran oyuncu hasar artırımı kazanırken en az üç suikastçıya da sahip ise kritik hasar yüzdesini artırabiliyor. Bu sayede iki sınıfın ortak şampiyonları olan Zed ve Akali haliyle durdurulması neredeyse imkansız bir güce ulaşabiliyor. Son değişikliklerle birlikte artık kritik vuruş hasarı artık çarpılarak değil, toplanarak birikiyor. Bu düzenleme ile birlikte Suikastçıların hasarı yaklaşık olarak %25 daha az hale geliyor. Bu da zirvedeki Ninja-Suikastçı kompozisyonunun olmazsa olmazlığını bir nevi azaltacak gibi görünüyor.

BÜYÜCÜ VE VAHŞİ GÜÇLENDİRMELERİ                

            Ninja – Suikastçı dizilimi zayıflarken biraz daha geri planda kalan sınıflar da güçlendirildi. Büyücülerin üç şampiyonla ulaştıkları güçlendirme artık 35 yerine 45 yetenek gücü artışı sağlarken, Vahşi şampiyonların yük başına kazandığı saldırı hızı da 8’den 10’a yükseltildi. Bu değişikliğin doğal olarak her iki gruba da dahil olan Ahri için ayrı bir önem teşkil ediyor. Üstelik Ahri bireysel olarak da ikinci ve üçüncü seviyede yetenek gücüne artış aldı. Rengar’ın da saldırı gücüne artış aldığını göz önüne alırsak önümüzdeki dönemde Ahri merkezli Vahşi dizilimlerin sıkça karşımıza çıkacağını bekleyebiliriz.

VOLİBEAR DURDURULDU        

            İkinci seviye olan bir Volibear kendi sınıfıyla etkileşim almadan bile tek başına kompozisyonları sırtlayabiliyordu. Hele ki üzerinde saldırı hızı ağırlıklı bir eşya dizilimi olursa rakiplerin neredeyse şansı dahi kalmıyordu. Son yapılan müdahale ile zırh değeri 30’dan 35’e düşürülen şampiyonun saldırı hızı da yaklaşık %20 oranında azaltıldı. Mekaniğinden bir özellik kaybetmese de eskisine nazaran daha az tehlikeli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yine de Buzul kompozisyonunun popülerliği sebebiyle Volibear savaş alanında yerini almaya devam edecektir.

            Demir Solari’nin Broşu da yamadan nasibini alan eşyalardan biri oldu. Oyuncuların hızlıca üçlemeye çalıştığı eşya 900’e varan bir kalkan gücü sağlıyordu. 300’den 200’e düşen özelliği ile Broş eşyası da öncelikli olma özelliğini biraz olsun yitirmiş oldu.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız