Marvel & Team Liquid Ortaklığı Duyuruldu!

399

League of Legends arenasında Kuzey Amerika’nın güçlü ekiplerinden biri olarak kabul edilen Team Liquid, birkaç aydır dev bir birlikteliğe adım atmanın arifesinde olduğunu dile getiriyordu. Ancak son gelen haberler beklentilerin de çok üzerinde bir ortaklığın kurulduğu yönünde oldu. Team Liquid ekibi artık Marvel markası ile stratejik partner olmuş oldu.

MARVEL ESPOR ARENASINDA

Sürpriz haberin duyurulmasıyla birlikte hem League of Legends hem de Marvel hayranları sosyal medyada kitlesel bir etkileşim yarattı. Marvel gibi büyük bir franchise daha önce birçok oyun serisinde yer bulmasına rağmen bu gelişme ile birlikte ilk kez espor arenasında dahil oldu. Bir yıllık süreyle sınırlanan partnerlik anlaşmasının hedefinde ise günümüzde nostaljik hale gelen çizgi roman kahramanları ile çağımızın popüler oyun karakterlerini bir araya getirmek olarak belirtildi. İlk aşamada Rift Rivals NA vs. EU finallerinde partnerliği simgeleyen ilk formalar da tanıtıldı. Bu doğrultuda kısa ve orta vadede Marvel ile Team Liquid ortak temalı birçok ürünün piyasaya çıkacağını bekleyebiliriz.

AVENGERS ENDGAME TEMALI FORMALAR

            Tanıtılan formalarda geçtiğimiz on yılın en kapsamlı ve en popüler serilerinden Marvel Cinematic Universe’in son filmi olan Avengers: Endgame etkilerini görmek mümkün. Filmin iki ana karakteri Captain America ve Iron Man kostümleri formalara uyarlanırken, filmde giyilen kuantum boyutu kıyafetlerinden esinlenilen tasarımlar oldukça dikkat çekti. Rift Rivals turnuvasında Team Liquid tarafından tercih edilen forma ise Captain America kostümünden esinlenmiş bir konsepte sahipti. Formaların yanı sıra Team Liquid ve Marvel logolu t-shirtlerin de satışa sunulacağı belirtildi.

DISNEY: BU DAHA BAŞLANGIÇ

            Son yıllarda farklı alanlardan birçok kült markayı bünyesinde katmayı başaran Disney; hem Marvel’in hem de Team Liquid’in ortak şirketi olan Axiomatic’te de hisse sahibi. Buradan anlaşılacağı üzere sadece Team Liquid’in başarıları ve popülaritesi değil, ticari açıdan az risk taşıması da Disney’in neden bu ekibi seçtiğinin en iyi göstergesi. Disney’in üst yetkililerinden henüz detaylı bir açıklama gelmese de bu ortaklığın sadece giyim alanında kalmayacağı, birçok farklı ürün ve içeriğin hayranlara sunulacağı açıkça dile getirildi. Bu açıklamalara göre daha önce Street Fighter başta olmak üzere büyük oyunlarda gördüğümüz Marvel referanslarının League of Legends arenasına gelmesini beklemek bile mümkün görünüyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız