Mayıs ayında çıkacak olan oyunların listesi!

721

Birçok oyuncu halen daha God of War’ı oynamakla meşgul olabilir, ancak artık Mayıs ayı içerisindeyiz. Bu, yeni oyunların ay içerisinde oyuncuların beğenisine sunulacağı anlamına geliyor. Neyse ki Mayıs ayında birçok kaliteli ve uzun süredir beklenen oyun görücüye çıkacak. Anime oyunları ve rol yapma oyunları başta olmak üzere birçok yeni yapım çıkış için gün sayıyor.

Ay başında Donkey Kong Country: Tropical Freeze oyunu Switch konsolu için çıktı. Ayın ilerleyen günlerinde ise Dark Souls Remastered oyunu PS4, Xbox One ve PC platformlarında yayınlanacak. Öte yandan David Cage’in PS4’e özel oyunu Detroit: Become Human da ay içinde dijital oyun mağazalarındaki yerini alacak. Destiny 2’nin son DLC paketi Warmind de cabası.

Aşağıdaki listede Switch, PS4, Xbox One ve PC için Mayıs ayında çıkacak büyük oyunların listesini bulabilirsiniz. Keza PlayStation VR’a özel bazı oyunlar da ay içinde satışa sunulacak.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze (Switch)

Mayıs ayının ilk yeni oyunu, ilk kez 2014 yılında Wii U konsolu için yayına alınmıştı. Oyunun Switch’e uyarlanan yeni versiyonunda Funky Kong isimli yeni bir karakter de yer alacak. Retro Studios isimli oyun geliştiricisinin ikinci Donkey Kong Country oyunu olarak göze çarpan oyunda keşfedebileceğiniz altı farklı dünya bulunuyor.

Dark Souls Remastered (PS4, Xbox One, PC)

Mayıs ayında çıkacak olan oyunların listesi! - ProGamerTR

Nintendo Switch için çıkışı bir hayli gecikmiş olsa da, Dark Souls Remastered bu ayın son günlerine doğru PS4, Xbox One ve PC için yayınlanacak. 25 Mayıs’ta çıkacak olan oyunun yayımcısı Bandai Namco, oyunun 4K çözünürlük ve 60 FPS’de oynanabileceğini açıkladı. Bu da oyunun PS4 Pro, Xbox One X ve son model PC’lerde muhteşem bir deneyim vaat edeceği anlamına geliyor.

Detroit: Become Human (PS4)

Mayıs ayında çıkacak olan oyunların listesi! - ProGamerTR

Mayıs ayında çıkacak olan bir diğer oyun da Heavy Rain ve Beyond: Two Souls oyunlarıyla yakından tanıdığımız David Cage’in son yapımı Detroit: Become Human olacak. Android robotların insanların arasına karıştığı bir evrende geçen oyunda üç farklı Android karakter arasında geçiş yapabilmek mümkün olacak.