Mega Man 11 PC ve konsollara geliyor!

843

90’lı yılların unutulmaz aksiyon ve platform oyunu Mega Man geri dönüyor! Serinin 11. yapımı Mega Man 11, 2018 yılı içinde oyuncuların beğenisine sunulacak. Bugüne dek çıkışı merakla beklenen oyunun yapımcısı Japonya menşeli Capcom, bugün yaptığı duyuruda Mega Man’ın tam 30 yaşına bastığını açıkladı. Resmî olarak da yeni Mega Man 11 oyununun PC ve konsollar için geleceğini duyuran şirket, net bir çıkış tarihi de vermekten kaçınmadı.

Mega Man 11 PC ve konsollara geliyor! - ProGamerTR

Popüler tüm konsolları destekliyor

Buna göre Mega Man 11 takvim yaprakları 2 Ekim tarihini gösterdiğinde oyuncuların beğenisine sunulacak. İlk etapta Windows PC için çıkması planlanan yapım, takip eden birkaç gün içinde PlayStation 4, Xbox One ve son olarak Nintendo Switch platformlarındaki yerini alacak.

Öte yandan Capcom, Mega Man Legacy Collection 1 + 2 isimli özel paketin de önümüzdeki ay Nintendo Switch sahipleri için görücüye çıkacağını açıkladı. Halihazırda Mega Man’ın geçmişte çıkan 10 adet oyununun Switch’te oynanabildiğini de bu meyanda not düşmekte fayda var. Üstelik Capcom’un Mega Man X Legacy Collection paketini PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve Windows PC için 24 Temmuz’da yayınlayacağı bilgisi de paylaşılmış durumda.

Oyun içi dinamikler büyük ölçüde aynı

NES platformunun en çok oynanan oyunları arasında gösterilen Mega Man, günümüzün modern konsolları ve bilgisayarlarına uyarlandığında da oyun içi dinamiklerinden hiçbir şey kaybetmeyecek. Oyunun hayranları yeni maceralara yelken açarken Speed Gear isimli özel gücü kullanarak zamanın akışını yavaşlatabilecekler. Keza daha güçlü bir Power Gear için Mega Buster özelliğini doldurabilmek de mümkün hale gelecek. Büyük ölçüde Super Mario’yu andıran oyunda Mega Man karakterini yönlendirerek engelleri aşmak ve düşman karakterlerini yok etmek asıl hedef.

Mega Man 11 PC ve konsollara geliyor! - ProGamerTR

Son dönemde ortaya çıkan sızıntı kaynaklı bir haberde Capcom’un oyunu 3 Ekim tarihinde yayına alacağı bilgisi yer almıştı. Aslına bakılırsa bu tarih Singapur PSN’den öğrenilmişti. Nihayet Capcom resmen çıkış tarihini doğruladı. Buna göre Mega Man 11PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve Windows PC platformları için 2 Ekim 2018 tarihinde yayına alınacak.