Mixer’e taşınan Ninja bir haftada 1 milyon aboneye ulaştı

307

Popüler Fortnite yayıncısı Ninja ’nın Twitch’i terk ederek Mixer’e taşınmasının üzerinden henüz bir hafta bile geçmiş değil. Microsoft sahipliğindeki Mixer bu transferle Twitch’e gerçekten güzel bir gol atmayı başardı. Ancak bu hamlesine rağmen aldığı trafik bakımından Twitch’le kıyaslanamayacak kadar yolun başında olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca Ninja’nın bu yeni platformda ne kadar başarılı olacağı da merak konusu haline gelmişti.

Evet, Fortnite söz konusu olduğunda Ninja en bilindik isimlerden birisi. Fakat insanlar sırf Ninja’yı izlemek için Twitch’i bırakıp Mixer’e geçiş yaparlar mı?

İlk haftadan başarıyı yakaladı!

Görünen o ki bu sorunun cevabı, evet! Henüz Mixer’e geçeli yeni bir hafta olan Ninja, Twitter hesabından yaptığı duyuruda kanalının 1 milyon abone barajını geçtiği bilgisini paylaştı. Bu kesinlikle yenilir yutulur bir başarı değil, özellikle de bu kadar az zaman diliminde olması bu başarıyı çok önemli kılıyor. Takipçilerinin Ninja’ya hayli sadık olduğunu göstermesi ise cabası.

Abonelikle Twitch’ten daha pahalı

Bu arada hatırlatmakta fayda var: Ninja’nın Mixer’deki kanalına abone olmak normalde ücretli. Fakat Microsoft bu geçiş sürecinde yeni kayıt olacak kullanıcıları ürkütmemek için bir süreliğine bu fiyat politikasını askıya almış. Yoksa normalde Mixer abonelikleri Twitch’in 4.99 dolarlık ücretinden 1 dolar daha pahalıya, yani 5.99 dolara mal oluyor.

Bunun dışında Mixer’e ücretli abone olmanın avantajları Twitch’le neredeyse aynı. Özel emoji oluşturabiliyor, reklamsız yayın izleyebiliyorsunuz. Tüm bunlara ek olarak Mixer abone olduğunuz kanalın yayınlarını canlı izledikçe size XP kazanma fırsatı da sunuyor. Bu XP’ler herhangi bir işe yaramıyor olsa da kazanmak çok eğlenceli. Sohbet kısmında farklı renk ve seviye simgesi kazanmayı saymazsak tabii.

Son gün 30 Eylül

Microsoft, Ninja’nın kanalına abone olmak isteyenler için başlattığı ücretsiz kayıt kampanyasını 30 Eylül’e kadar sürdürecek. Muhtemelen Ninja’nın abone sayısındaki artış da bu tarihe kadar ciddi manada yükselecek. Fakat aboneliklerin ücretli olmaya başlamasıyla bu rakamın düşüş eğilimine girmesi bekleniyor. Abone olmak için Mixer gibi bir platforma Twitch’ten daha fazla para verme fikrine insanların sıcak bakıp bakmayacağı meçhul.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız