MSI 2019 Şampiyonu G2 oldu!

506

Finalde LCS temsilcisi ve turnuvanın iddialı ekibi Team Liquid’i bozguna uğratan G2 Esports, MSI 2019 ’u şampiyon olarak tamamladı. Genel olarak tek taraflı geçen ve LEC temsilcisinin neredeyse hiç zorlanmadan kazandığı final serisi 3-0 ile sonuçlandı.

MSI 2019 Şampiyonu G2 oldu! - ProGamerTR

FİNAL YOLU

Grup aşamasında hiç de finalist görüntüsü vermeyen Team Liquid ve G2 Esports ekipleri yarı final eşleşmelerinde herkesi şaşırtacak bir oyun tarzı yakaladılar.  Özellikle Team Liquid’in yarı finalde Invictus Gaming gibi bir devi 3-1 ile geçmesi şaşkınlığı yükseltmişti. bir sonraki gün Güney Kore’nin dev markası SKT T1 ekibini 3-2 ile geçen G2 ise turnuva öncesi tahminlerinin aksine finalin batı takımları arasında geçeceğini söylemiş oldu.

FİNAL SERİSİ

İlk maçta Jankos’un alt koridora yoğunlaşması ve Team Liquid ormancısı Xmithie’nin karşı strateji üretmekte zorlanması sebebiyle 16. dakika itibariyle neredeyse 7000 altınlık bir fark oluştu. 11-2 skor üstünlüğünü de lehine alan G2 ekibi maçın ileri aşamalarında da hata yapmadı ve ilk maçı rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

            İlk maça paralel olarak yine kaynaklarını alt koridorun kartopu etkisi için kullanan G2 ekibi hızlı bir şekilde ilk kanı almayı da başardı. Team Liquid ilk maçın aksine bu sefer rakibine direnç gösterecek gibi olsa da geç oyuna doğru Caps’in ipleri eline alması sayesinde G2 28. dakikada maçı kazanmayı bildi.

            G2 ilk beş dakika içerisinde baskı kurma stratejisini devam ettirerek yine erkenden ilk kanı almayı başardı. Bu agresiflik karşısında Doublelift’in erkenden oyundan düşmesi şüphesiz serinin G2 açısından rahat geçmesinin en büyük sebebi oldu. Impact ve Jensen’in de varlık gösterememesi sonucunda sadece 18 dakikada rakibini ağır bir bozguna uğratan G2 Esports MSI 2019’da zaferini ilan etmiş oldu.

            G2 Esports 2017’de finalde kaybettiği MSI’da bu sefer şampiyonluğa ulaşırken MSI tarihinde Avrupa’ya kupa getirmeyi başarabilen ilk takım olma unvanını da kazandı. Öte yandan yine G2 ekibi, MSI tarihinde en az kazanma oranıyla (%50) şampiyon olan takım olarak ilginç bir istatistiğe daha imza atmış oldu.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız