NaissanceE oyunu ücretsiz oldu

282

Valve tarafından yönetilen Steam mağazasındaki oyunlar zaman zaman ücretsiz olarak oyuncuların beğenisine sunuluyor. Normalde parayla satılan birçok eski oyun zaman içinde Steam’de bedava olarak satın alınabilir hale geliyor. Son olarak Limasse Five stüdyosunun yanı sıra Pauline Oliveros, Patricia Dallio ve Thierry Zaboitzeff işbirliğiyle geliştirilen NaissanceE isimli sihirli FPS keşif oyunu Steam’de ücretsiz hale geldi.

NaissanceE oyunu ücretsiz oldu - ProGamerTR

Bu müjdeli haber ilk kez oyunun Steam sayfasında Limasse Five tarafından yayınlanan duyuruyla gündeme geldi. İlgili mesajda şu satırlara yer verildi:

Herkese merhaba. NaissanceE an itibariyle ücretsiz olarak indirilebilir hale geldi. Normalde planımız oyunu çıkışını takip eden birkaç yıl içinde bedava haline getirmekti. Şimdi bunun vakti geldi. Oyunu oynayan ve bundan keyif alan herkese teşekkürler. Umarız ki başka oyuncular da NaissanceE’i keşfederler.

Gizemli yapısıyla dikkat çekiyor

Macera kategorisine dahil edebileceğimiz FPS oyunu NaissanceE, gizemli bir yapıya sahip. Siyah beyaz renklerin hakim olduğu oyun çeşitli bulmacaları da bünyesinde barındırıyor. Beyaz parlak bir ışık topunu takip ederek labirentlerden kurtulmak, bölümleri keşfetmek ve çıkış yoluna ulaşmak oyunun başlıca hedefi. Geçtiğiniz her yeni bölümün ardından oyun daha da zorlaşıyor ve kafa karıştırıcı hale geliyor.

Oldukça keyifli vakit geçiren oyun Steam’de çoğunlukla pozitif geri dönüş almış. Ancak oyundaki bölümlerin merak duygusunu tahrik etmediği, sıkıcı ve tekdüze olduğuna dair eleştiriler de yok değil. Bir diğer kritik de oyunun kısa sürdüğü yönünde.

Ancak yine de en iyisi zaten ücretsiz olan oyunu Steam kütüphanesine eklemek ve bir şans vermek.

Projeye 2006’da başlandı

Oyunun ücretsiz hale gelmesi pek de şaşırtıcı sayılmaz, çünkü NaissanceE projesi 2006 yılının sonlarına doğru başladı. Yani neredeyse 12 yıllık bir projeden bahsediyoruz. Bünyesinde barındırdığı eşsiz müzikleri, görsel şölenleri ve sürükleyici oyun yapısıyla NaissanceE’in bir şansı hak ettiğini söyleyebiliriz. Stanley Parable’ı oynayanlar NaissanceE’i bu oyuna benzeteceklerdir.

Evet, oyun an itibariyle Steam’den hiçbir şekilde para ödemeden temin edilebilir durumda. Siz de https://steamcommunity.com/app/265690 adresini takip ederek oyunu kütüphanenizdeki yapımların arasına dahil edebilirsiniz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız