NBA 2K19’daki ‘atlanamayan’ reklamlar oyuncuların canını sıktı!

255

Görünen o ki 2K Games fotorealistik grafiklerin daha da ötesine giderek yapımcılığını üstlendiği NBA 2K19 oyununu daha gerçekçi kılmak için düğmeye basmış. Hatta işi biraz abarttığını bile söyleyebiliriz, çünkü oyunun gerçekçilik algısına artık reklamlar da dahil olmuş durumda!

O kadar gerçek ki, atlanamayan reklamlar bile var!

Aslına bakılırsa oyunların içinde reklamların sergilenmesine pek yabancı sayılmayız. Aralarında PES ve FIFA serisinin de bulunduğu birçok yapımın yanı sıra hemen her mobil oyunda reklamlar bizi karşılıyor artık. Özellikle yükleme ekranlarında birbirinden farklı reklamların dönmesine aşina olduk sayılır. Fakat mobil cihazları hariç tutarsak, oyunlarda gözüken çoğu reklam rahatsız edici değil ve en azından “atlanabilir” özellikteydi.

Şaşırtıcı bir şekilde afilathiel isimli Reddit kullanıcısı bu durumun en azından bir oyun için geçerli olmaktan çıktığı bilgisini kamuoyuyla paylaştı: NBA 2K19. Haliyle bu durum Reddit’teki diğer NBA oyuncularının hiç de hoş olmayan tepkiler vermelerine yol açtı. Herkesin tek ve ortak şikayeti reklamların tıpkı televizyondaki gibi atlanabilir olmayışından sebepti.

Zaten çok pahalıya satılıyor

Geliştirici ve yayımcı şirketin para kazanmak için ücretsiz bir oyunu reklamlarla donatması kabul edilebilir bir durum. Fakat NBA 2K19’u satın alırken 60 dolar ödedikten sonra bir de reklamlarla, hele ki “atlanamayan” reklamlarla boğuşmak kabul edileceği üzere pek de makul bir durum değil. Öte yandan mobil cihazlarda para ödeyerek reklamları kalıcı olarak kapatabilmeniz mümkünken PC için çıkan NBA 2K19’da bu da mümkün olmuyor. Türk kullanıcılar da aynı şekilde bu durumdan mustarip.

Şuan için reklamları kapatmanın tek yolu 2K TV özelliğini devre dışı bırakmak. Fakat sırf reklamlardan kurtulmak için kimse daha düşük çözünürlükte oyun oynamak istemeyeceği için bu yöntemin geçerli ve makul bir seçenek olduğunu söyleyemiyoruz ne yazık ki.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız