Neo Geo Arcade Stick Pro ‘nun fiyatı ve oyun listesi açıklandı

248

Minyatür konsol modelinin tanıtılmasını takip eden hafta içerisinde SNK, Neo Geo Arcade Stick Pro’ya dair merak edilen detayları kamuoyuyla paylaştı. Buna göre cihazı satın alan müşteriler, konsolun içinde yüklü bulunan 20 oyunu hemen oynamaya başlayabilecekler.

Her ne kadar şuan için nostaljik oyun konsolunun çıkış tarihini ve bölgelere göre fiyatlandırmasını kesin olarak bilmiyor olsak da SNK cihazın donanımsal özelliklerini duyurmuş bulunuyor. Bu da konsola ilişkin beklentileri yükseltti haliyle.

Buna göre Neo Geo Arcade Stick Pro konsol modelinde iki adet kumanda bulunacak ve atari makinelerinden aşina olduğumuz uzun, çubuk şeklindeki kontrolörlere ev sahipliği yapacak. Her iki yanında da port girişleri ve düğmeler bulunacak. Konsolun yanındaki fiziki bir butona bastıktan sonra iki mod arasında değişiklik yapabilmek de mümkün olacak.

Kullanıcılara seçenekler sunuluyor

Herkesin oyun oynama alışkanlığı farklı olabileceği için SNK, bu nostaljik konsolu yeniden tasarlarken minyatür kontrol pedinin yanı sıra büyükçe butonları da kullanabilme opsiyonu sunmuş. Yine SNK’nin açıklamasına göre bu butonların konfigürasyonlarını değiştirebilmek çok kolay olacak. Beyaz çubuğun üzerine kondurulmuş yuvarlak kırmızı daire şeklindeki kumandanın bozulması halinde değişimi ise çok kolay. Bunun için kumandayı açmaya gerek kalmayacak.

Arcade Stick Pro’da yüklü bulunacağı kesinlik kazanan oyunların isimleri ise şu şekilde sıralanıyor:

THE KING OF FIGHTERS ’95

THE KING OF FIGHTERS ’97

THE KING OF FIGHTERS ’98

THE KING OF FIGHTERS ’99

THE KING OF FIGHTERS 2000

THE KING OF FIGHTERS 2002

FATAL FURY SPECIAL

FATAL FURY 3

GAROU: MARK OF THE WOLVES

SAMURAI SHODOWN Ⅱ

SAMURAI SHODOWN ⅢSAMURAI SHODOWN IV

SAMURAI SHODOWN Ⅴ SPECIAL

ART OF FIGHTING

WORLD HEROES 2

WORLD HEROES 2 JET

WORLD HEROES PERFECT

NINJA MASTER’S

THE LAST BLADE 2

KIZUNA ENCOUNTER

Merak edenler için SNK, Neo Geo Arcade Stick Pro’nun 16in x 8.5in x 4.8in ölçülerinde olduğunu da açıklamış bulunuyor. Konsolu modern monitörlere bağlamak için HDMI çıkışına da yer veren SNK ses çıkışı için 3.5mm jak girişine, iki adet USB-C ve bir de USB-A yuvasını koymayı ihmal etmemiş.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız