Ninja eski yayıncılık platformu Twitch’e ateş püskürdü

317

Şimdiye dek popüler Fortnite yayıncısı Ninja’ın Twitch’ten taşınıp Mixer’e geçişinin sorunsuz olarak gerçekleştiği söylenebilirdi. Twitch’in abone sayısı en yüksek kanalı olan Ninja’nın Mixer’e geçişi ise herkesi şaşkına çevirmişti.

Fakat görünen o ki Microsoft, Mixer’in oyuncular arasında sevilmesini sağlamak için aralarında Ninja’nın da bulunduğu bir dizi popüler yayıncı ile özel anlaşmalar imzalayıp kendi platformuna transfer etme kararı almış. Öyle ki Ninja, Mixer’e transfer olmadan önce Twitch’te 14 milyondan fazla aboneye sahipti. Bunların hepsi şimdilerde geçmişte kaldı.

1 Ağustos’ta taşınmıştı

Ninja’nın platform değişikliği kararı alması şu sıra yeniden gündemde, çünkü kendisi Twitch’e ateş püskürmüş durumda! 1 Ağustos tarihinde gerçek adı Tyler Blevins olan Ninja, Twitch’i terk edeceğini ve artık Microsoft’un Mixer isimli platformunda yayın yapmaya devam edeceğini duyurmuştu. Bu haberin hemen ertesi gününde Mixer’de yayın açan Ninja kısa süre içinde abone sayısını arttırmayı da başarmıştı.

Peki, Ninja artık Mixer’de yayın yapmaya başladığına göre Twitch’teki kanalı ne oldu dersniz? Twitch sanki intikam alırcasına Ninja’nın kanalını tamamen sildi ve ilgili sayfayı ziyaret edenlere “Aradığınız Ninja’ya şu anda ulaşılamıyor, ancak bu esnada aşağıdaki popüler yayınları izleyebilirsiniz” şeklinde bir mesaj gösterdi ve canlı olarak Fortnite yayını yapan bazı kanalları önerdi.

Mantıklı gibi gözüküyor olsa da…

Twitch’in bu hamlesi bayağı bir akıllıca sayılırdı. Neticede Twitch’e Ninja’yı izlemek için giren kişileri Mixer’e göndermektense diğer Fortnite yayınlarıyla plaformda tutmak gerekiyordu.

Fakat sorun şu ki geçtiğimiz hafta Ninja’nın Twitch sayfasında önerilen kanallaran birisi yetişkin içerik yayınlarken yakalandı. Ninja bu karışıklık için özür dilediği bir videoyu Twitter hesabından paylaşmak zorunda kaldı, her ne kadar bu hata ile hiçbir alakası olmasa da.

Twitch’e ateş püsküren Ninja, site yönetimine en azından kendi profil sayfasında başka Twitch kanallarının reklamının yapılmaması çağrısında bulundu. Bu mesaja cevap olarak Twitch CEO’su Emmett Shear yine Twitter hesabı üzerinden bir cevap mesajı yayınlayarak konu için özür diledi, sorunu araştıracaklarını ve artık Ninja’nın kanalında başka hesapları önermeye son vereceklerinin de altını çizdi.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız